Proč potřebujete k efektivnějšímu řízení projektů hostovaný Easy Project

6/21/2022
7 minutes
Lukáš Beňa

Obecně se pojem hosting vztahuje k přidělení prostoru webové stránce, programu či softwaru na World Wide Webu za účelem zajištění viditelnosti pro širší publikum. Koncept hostovaného nástroje Easy Project je podobný.

Stejně jako každá jiná aplikace musí být i nástroj pro řízení projektů Easy Project nějakým způsobem hostován, aby byl přístupný více lidem v organizaci.

Ačkoli je možné hostovat Easy Project na vlastní pěst pomocí vlastního serveru nebo získáním prostoru na webovém serveru prostřednictvím třetí strany, obvykle je to spojeno s vyššími náklady a údržba je tak často náročným úkolem.

Volba hostovaného nástroje Easy Project znamená, že se při všech procesech souvisejících s hostováním spoléháte na Easy Project, což lidé často považují za pohodlnější, bezpečnější a, pro někoho možná překvapivě, i rozumnější. Níže uvádíme několik důvodů, proč používat hostovaný nástroj Easy Project.


1. Nastavení, náklady a údržba

Náklady jsou jedním z nejdůležitějších a nejvýznamnějších faktorů, které musí organizace i jednotlivci zvážit. Jak již bylo zmíněno dříve, používání nástroje pro řízení projektů s sebou nese řadu nákladů, jako jsou náklady na nastavení, hosting, údržbu, hardware a různé další náklady. Používání hostovaného nástroje Easy Project je sice spojeno s měsíčním poplatkem, ale poskytovatel služby se postará o vše včetně nastavení, hostingu a údržby, což je pro vás nejen výhodné, ale také nákladově úsporné.

O nákladech spojených s nastavením a údržbou jsme již hovořili, ale tím to nekončí. Procesy nastavení a údržby mohou být pro mnohé uživatele obtížně pochopitelné, protože proces nastavení zahrnuje konfiguraci databáze a některé další zdánlivě složité aspekty. Netvrdím, že není možné, aby si uživatel provedl nastavení sám, ale nalezení pohodlnějšího řešení, které by se o vše postaralo samo, rozhodně zní jako lepší nápad.

Lze tedy říci, že pro každou organizaci nebo jednotlivce, kteří hledají pohodlné a nákladově úsporné řešení, je hostovaný nástroj Easy Project tou nejvhodnější volbou, která pomůže ušetřit čas i zdroje.


2. Zabezpečení

S rostoucím příklonem k internetu a závislostí na něm se v uplynulých letech bezpečnost stala jedním z nejzásadnějších problémů. Organizace si uvědomují, jak důležitá jsou jejich data a informace, a zabezpečení dat a informací by mělo být nejvyšší prioritou. Některé organizace, které pracují s citlivými údaji, navíc často musí dodržovat přísné zákony a předpisy na ochranu dat.

Hostovaný nástroj Easy Project, ať už interní nebo cloudový, poskytuje bezpečnější řešení s certifikacemi, jako jsou ISO/IEC 27001:2013, PCI DSS Level 1, sebehodnocení Cloud Security Alliance (CSA) STAR a PCI DSS Level 1.

Veškerá tato technická hantýrka spočívá v tom, že hostovaný nástroj Easy Project zajistí bezpečnost vašich dat tím, že je bude šifrovat a zálohovat, abyste o ně nepřišli nebo aby nedošlo k jejich ohrožení.


3. Uživatelsky přívětivé uživatelské rozhraní

Jakýkoli nástroj, bez ohledu na to, jak je výkonný, nemůže být plně využit, pokud všichni uživatelé a zúčastněné strany nebudou rozumět jeho funkcím. I když je Easy Project výkonný a vysoce vybavený nástroj pro řízení projektů, teprve až pohodlné a uživatelsky přívětivé uživatelské rozhraní se postará, že nástroj a jeho funkce budou využity v plném rozsahu.

Hostovaný nástroj Easy Project poskytuje uživatelsky přívětivé, interaktivní a velmi pohodlné rozhraní, což usnadňuje jeho používání a využívání všemi zúčastněnými stranami.


4. Aktualizace

Používání nástroje Easy Project hostovaného v cloudu je velmi důležité pro zajištění budoucnosti řízení projektů. Easy Project pravidelně vydává aktualizace, odstraňuje chyby a zavádí nové funkce, aby zajistil bezchybné řízení projektů.

Pokud se rozhodnete pro cloudový hosting Easy Projectu, bude vaše infrastruktura pro správu stále aktuální a zajistí bezchybnou integraci nových aktualizací a funkcí, aniž by to narušilo vaše každodenní činnosti.

Vzhledem k tomu, že organizace se při svých činnostech a operacích ve velké míře spoléhají na nástroje pro řízení projektů, řešení, jako jsou nástroje Easy Project hostované v cloudu, zajišťují nepřetržité řízení projektů.


5. Podpora

Vzhledem k tomu, že Easy Project je špičkový nástroj pro řízení projektů, je rovněž vybaven určeným mechanismem podpory. Použití hostovaného nástroje Easy Project vám poskytne přístup k profesionálnímu kanálu podpory, který se skládá z odborníků, kteří se vyznají v nástrojích Easy Projectu a poskytnou vám individuální řešení vašich problémů v co nejkratším čase.

Nejenže použití hostovaného nástroje Easy Project zajistí, že případné problémy nebudou bránit vašemu pokroku, ale jistota, kterou získáte díky aktivnímu přístupu k pracovníkům podpory, vám také umožní soustředit se a být produktivnější.


6. Funkce pro optimalizovaný výkon

Rozsah projektového řízení nelze omezit na soubor přísných pravidel, postupů a norem. Řízení projektů musí být flexibilní, v souladu s kontextem a typem řízeného projektu.

Právě v to tkví hlavní přínos hostovaného nástroje Easy Project, protože nabízí řadu funkcí, které lze začlenit podle vašich požadavků. Mezi rozmanité dostupné funkce patří např. agilní nástěnka, plánovač, integrace s GitLabem, Timesheets a HelpDesk.


Závěr

Easy Project je bezpochyby jedním z nejlepších nástrojů pro řízení projektů a je proto hojně využíván organizacemi. Přestože tento nástroj poskytuje velkou flexibilitu z hlediska nasazení a využití, je důležité jej pro co nejlepší výsledky a uživatelskou zkušenost optimalizovat. Jak bylo uvedeno výše, využití hostovaného nástroje Easy Project je možností, kterou můžete využít k optimalizaci tohoto nástroje pro řízení projektů ve svůj prospěch a zároveň zajistit, že nebudete muset dělat kompromisy v oblasti úspory nákladů, výkonu, pohodlí a bezpečnosti.

Plně vybavený software pro moderního projektového manažera? Easy.

Mějte všechny důležité nástroje pro dokonalé plánování, správu a kontrolu projektů v jediném softwaru.

Vyzkoušejte Easy Project na 30 dní zdarma

Všechny funkce, SSL ochrana, denní zálohy. Vyzkoušejte bez rizika ještě dnes.