Říjnová aktualizace Easy Projectu 2019 – o krok blíže k dokonalému řízení projektů

10/14/2019
5 minutes
Lukáš Beňa

Zajímá vás, co můžete očekávat od druhé velké aktualizace Easy Projectu v tomto roce? Když byla v únoru vydána původní verze 2019, přinesla spoustu nových funkcí. Říjnová aktualizace jde však ještě dále, protože kromě starých dobrých (a nových) funkcí pro správu projektů přináší také vylepšený design a uživatelské zkušenosti.

Říjnová aktualizace Easy Projectu 2019 je o další krok blíže k dokonalému řízení projektů. Od naší uživatelské komunity jsme obdrželi mnoho zpětných vazeb k předchozí verzi a děláme maximum pro to, abychom se neustále zlepšovali. Proto je tato aktualizace nejenom o nových funkcích. Zaměřili jsme se také na design a uživatelské zkušenosti. Stačí se podívat a vyzkoušet v naší 30denní bezplatné zkušební verzi nebo se zdarma podívat na záznam proběhlého online webináře.

Přehrát záznam webináře
NEBO
Vyzkoušejte zdarma


Nové designové motivy

Easy Project přináší 2 nové designové motivy, které vyhovují různým potřebám uživatelů - kompaktní a tmavý. Každý uživatel může přepínat mezi motivy na svém uživatelského profilu.

  • Kompaktní motiv je motiv světlé barvy s mnohem kompaktnějším rozvržením grafických prvků pro zobrazení většího množství dat na jedné obrazovce, čímž se snižuje potřeba skrolování.
  • Tmavý motiv zobrazuje tmavé povrchy na většině uživatelského rozhraní, čímž pomáhá zlepšit vizuální ergonomii snížením námahy očí a usnadněním sledování obrazovky v tmavých prostorách.

Více informací

Easy Project 2019 - Nové designové motivy


Modální zobrazení úkolů

Modální zobrazení úkolů umožňuje zobrazit a/nebo upravit všechna důležitá data související s konkrétním úkolem v pop-up okně na jedné obrazovce, což eliminuje potřebu otevření úkolu na samostatné kartě. Tento druh zobrazení je k dispozici v modulech WBS, Agile a Scheduler a také ve standardním seznamu úkolů.

Je to jako kompaktní pohled na vše, co lze obvykle najít pod různými kartami, sloupci nebo tlačítky normálního zobrazení úkolu. A co je nejdůležitější, modální zobrazení je extrémně rychlé a snadno použitelné a jeho hlavním účelem je úspora času při provádění standardní správy úkolů.

Modální zobrazení samozřejmě není pasivním pohledem, ale je plně interaktivní, takže můžete rychle upravit kterýkoli z viditelných atributů úkolu nebo přidat chybějící text pouhým kliknutím do příslušné oblasti na obrazovce.

Více informací

Easy Project 2019 - Modální zobrazení úkolů


Automatické balancování zdrojů

Automatické balancování zdrojů je funkce Vytížení zdrojů, která automaticky přerozděluje veškeré alokované hodiny všech viditelných úkolů přiřazených uživatelům napříč celou dobou trvání úkolu (datum zahájení - datum dokončení) na základě volné kapacity uživatelů a s ohledem na jejich denní pracovní dobu, dovolenou stejně jako další přidělené úkoly.

Proces balancování je vždy prováděn v pořadí podle priorit úkolů - pokud je na levé straně správy zdrojů zobrazen sloupec Priorita, jsou nejprve balancovány úkoly s vyšší prioritou (před úkoly s nižší prioritou). Pokud není sloupec Priorita zobrazen, jsou úkoly balancovány podle jejich pořadí v levém seznamu. Rezervace jsou z balancování vyloučeny.

Více informací


Jenkins CI

Integrujte svůj Easy Project s Jenkinsem a dalšími nástroji CI/CD a získejte tak nepřetržitou integraci, která posílí vaše DevOps. Jenkins je přední open-source automatizační server, který podporuje vytváření, nasazení a automatizaci jakéhokoli projektu. Nyní je plně integrován s vaší platformou Easy Project.

Nechte Jenkins spustit úlohu/pipeline automaticky s aktualizací úkolu na základě vlastních podmínek. Výsledky úlohy/pipeline se automaticky registrují do deníku úloh. Stejně jednoduše jsou s Jenkinsem propojeny pracovní žurnály. Úlohy Jenkins navíc můžete spouštět ručně z detailu úkolu.

Více informací

Easy Project 2019 - Jenkins CI Easy Project plugin

Easy Project 2019 - Jenkins CI

Úplný přehled funkcí v Easy Projectu 2019 naleznete na landing page a ve znalostní bázi.

Vyzkoušejte Easy Project na 30 dní zdarma

Všechny funkce, SSL ochrana, denní zálohy. Vyzkoušejte bez rizika ještě dnes.