cs
Jazyk
 • en
 • cs
 • hu
 • it
 • es
 • fr
 • de
 • ru
Machine translation
 • bg
 • dk
 • nl
 • gr
 • il
 • jp
 • kr
 • no
 • pl
 • tr

Proč je pro vás vhodný privátní cloud Easy Project

3/8/2022
7 minutes
Adéla Sýkorová

Cloud computing je v dnešní době v módě a dochází k výraznému nárůstu využívání a zavádění cloud computingu v organizacích i mezi jednotlivci.

Co je to cloud?

Jak uvádí GlobeNewswire, „očekává se, že velikost globálního trhu s cloud computingem vzroste z 371,4 miliardy USD v roce 2020 na 832,1 miliardy USD do roku 2025, a to při složené roční míře růstu (CAGR) 17,5 % během období, které předpověď pokrývá.“

Podle učebnicové definice cloud označuje přístup k softwaru a databázím prostřednictvím serverů existujících na internetu. Tyto servery, známé jako cloudové servery, jsou umístěny v datových centrech na několika místech po celém světě.

Cloud computing v podstatě znamená, že místo fyzického úložiště počítače můžete ukládat, přistupovat k datum, informacím a programům a zpracovávat je přes internet pomocí cloudových serverů.

Existuje více typů nasazení cloudu - veřejný cloud, privátní cloud, hybridní cloud a komunitní cloud. Prozatím vám postačí informace o veřejných a privátních cloudech a rozdílech mezi nimi.


Veřejný cloud vs. privátní cloud

Podstata rozdílu mezi těmito druhy cloudů je obsažena již v jejich názvu. Veřejný cloud označuje strukturu cloudové služby, kterou provozuje a poskytuje externí poskytovatel služeb třetí strany, který poskytuje služby více klientům.

Poskytovatel veřejných cloudových služeb používá stejnou základní infrastrukturu pro poskytování služeb více klientům a sdílí stejná síťová zařízení, software a hardware. Veřejné cloudové služby jsou poskytovány prostřednictvím vzdálených serverů, které jsou zákazníkům přístupné přes internet.

Veřejný cloud je nejčastěji nasazovaným typem cloudové služby, a to z několika důvodů. Zaprvé, protože veřejný cloud eliminuje nutnost nákupu dedikovaného hardwaru a softwaru, je relativně levnější a může vám rovněž pomoci ušetřit na nákladech na údržbu.

Veřejné cloudy také nabízejí pohodlnou a levnější škálovatelnost, protože můžete kdykoli zvýšit rozsah pořizovaných služeb a úložiště pouhým zaplacením vyšší částky.

Na druhou stranu jsou s veřejným cloudem spojeny i výrazné nevýhody, jako je bezpečnost, flexibilita, nedostatečná kontrola, nedostatečné přizpůsobení a minimální přístup k back-endovým procesům.

Zatímco některým firmám může veřejný cloud stačit, řada z nich si postupně uvědomuje potřebu privátního cloudu. Jak už název napovídá, privátní cloud označuje strukturu cloudové služby, která není sdílená a je určena výhradně pro jednu organizaci.

Díky tomu, že všechny prostředky cloud computingu vlastní sama organizace, může mít celý cloud jen pro sebe, což je něco, co by si přála řada organizací.

Privátní cloud může být umístěn buď na vlastním pracovišti organizace, nebo může být hostován poskytovatelem služeb třetí strany, který pro vaši organizaci vyčlení vyhrazený privátní server.


Jaké jsou výhody privátního cloudu?

Volba privátního cloudu má oproti veřejnému cloudu řadu výhod.


1. Zabezpečení

Privátní cloud je maximálně bezpečný. Privátní cloud vám poskytuje větší míru kontroly nad různými aspekty ukládání a přístupnosti a můžete si zajistit soukromí svých citlivých dat tím, že si vyberete, kde budou data uložena, jak budou monitorována a kdo k nim bude mít přístup.


2. Kontrola

Vzhledem k tomu, že privátní cloudová síť je určena pouze pro jednu organizaci, lze v ní uplatňovat vyšší míru kontroly v souladu s vašimi potřebami a požadavky.


3. Flexibilita

Privátní cloudy lze konfigurovat v mnohem větší míře, abyste je mohli optimalizovat podle svých obchodních potřeb.


4. Škálovatelnost

Soukromé cloudy jsou lépe škálovatelné a s nárůstem nebo poklesem využití můžete zdroje zvyšovat nebo snižovat.


5. Stabilita

Privátní cloudy jsou často považovány za stabilnější a díky účinným zálohovacím systémům můžete zajistit, že i v případě ztráty dat se spustí systémy zálohování a obnovy a váš provoz nebude narušen.


Důvody, proč se rozhodnout pro privátní cloud Easy Project

Easy Project poskytuje služby privátního cloudu zákazníkům, kteří hledají vyhrazené, bezpečné, efektivní a rychlé cloudové služby, které jsou nasazeny vysoce optimalizovaným způsobem zajišťujícím maximální konektivitu a rychlost.

Společnost Easy Project vlastní širokou síť hostingových center po celém světě, která usnadňuje nasazení v každém regionu a zajišťuje bezchybné nasazení i připojení.

V současné době má společnost Easy Project hostingová centra v Portlandu, Montrealu, New Yorku, Londýně, Štrasburku, Sao Paulu, Praze, Moskvě, Johannesburgu, Varšavě, Frankfurtu, Singapuru, Sydney a Tokiu.

Dostupnost hostingových center v uvedených lokalitách zajišťuje, že se můžete vždy spolehnout na dedikovaný server od společnosti Easy Project a nemusíte vynakládat vysoké náklady na IT zdroje.

Easy Project nabízí vyhrazený privátní cloud pro jednu organizaci. Díky tomu získáte přístup k následujícím nejvýznamnějším funkcím a možnostem:

 • Nepřetržitá dostupnost správců systému a horké linky pro případ nouze.
 • Nebudete muset potýkat s přerušením a poruchami.
 • Stálá infrastruktura pro monitorování hardwaru a aplikací, která rovněž monitoruje úložný prostor a která vás upozorní, jakmile dosáhnete 80 % kapacity, čímž zajistí, že další úložný prostor budete muset pořizovat pouze v případě potřeby.
 • Bezpečnostní rámec zahrnující aktualizace zabezpečení, šifrování, brány firewall, filtrování IP adres a hlášení a seznam renomovaných antivirových produktů, které lze dodatečně vyžádat.
 • Zařízení pro zálohování dat zajišťující možnost zálohovat svá data s vlastní frekvencí, a zároveň si vybrat, zda chcete zálohovat data ve vlastních prostorách.
 • Další funkce, jako je podpora LDAP, monitorování RAID, aktualizace výkonu a VPN, pokud jsou požadovány dodatečně.

Abyste se mohli snáze rozhodnout přesunout svůj Easy Project do privátního cloudu, nabízí Easy Project předdefinované nastavení cloudu, které by mělo zvládnout aplikace až pro 500 uživatelů.

Předdefinovaná sada obsahuje Intel Xeon E3 - 4 jádra / 8 vláken, 400 GB úložného prostoru a 32 GB DDR4 ECC RAM.

Pokud však máte pocit, že vaše aplikace vyžaduje výkonnější nastavení, můžete požádat o individuální konzultaci s odborníky a zvolit jiné nastavení.

Plně vybavený software pro moderního projektového manažera? Easy.

Mějte všechny důležité nástroje pro dokonalé plánování, správu a kontrolu projektů v jediném softwaru.

Vyzkoušejte Easy Project na 30 dní zdarma

Všechny funkce, SSL ochrana, denní zálohy. Vyzkoušejte bez rizika ještě dnes.