cs
Jazyk
 • en
 • cs
 • hu
 • it
 • es
 • fr
 • de
 • ru
Machine translation
 • bg
 • dk
 • nl
 • gr
 • il
 • jp
 • kr
 • no
 • pl
 • tr

Jak může správný nástroj pro správu zdrojů změnit vaši práci z domova

8/3/2021
6 minutes
Jakub Ryba

Google, Microsoft, Apple, Amazon, Twitter, Hitachi, Chevron, Salesforce či Spotify. Globální společnosti po celém světě kvůli pandemii onemocnění Covid-19 zavádějí povinnou práci z domova.

Přechod z formálních kanceláří k pracovním stolům, pohovkám a jídelním stolům se tak stává „novým normálem“ pro značnou část pracovní síly.

Mnoho zaměstnanců, zejména těch, kteří nikdy nepracovali z domova, čelí pochopitelně mnoha různým výzvám a problémům, třeba otázce, jak si udržet soustředění na práci v prostředí, které příliš nepřeje produktivitě.

Zaměstnavatelé naopak závodí s časem, aby svým zaměstnancům poskytli nástroje potřebné k optimalizaci produktivity. Vzhledem k tomu, že se fyzické kanceláře staly minulostí, musely se těmito otázkami vážně zabývat i společnosti, které již dříve podporovaly práci na dálku.

Naštěstí nástroje, které usnadňují efektivní zážitek z práce z domova, existovaly dávno před pandemií. Pokud máte problémy se soustředěním a dokončováním úkolů, měli byste využít řešení pro správu zdrojů, jako je Easy Project. V zásadě jsou tyto softwarové nabídky navrženy tak, aby vybavily vzdálené pracovníky vším, co potřebují k dosažení svých cílů při práci mimo kancelář.

Níže uvádíme podrobné informace o tom, jak vás může vhodný nástroj pro správu zdrojů vybavit pro váš „nový normál“.

 

1. Zůstaňte organizovaní

Pokud občas cítíte, že se ztrácíte ve svém pracovním dni i v pracovních postupech, může vás řešení pro správu zdrojů s organizátorem typu vše v jednom pomoci vrátit zpět na správnou cestu.

Špičkové nástroje kombinují stanovení úkolu s technikami projektového řízení a umožňují přetvořit nahrubo sepsaný seznam úkolů na skutečně akční časovou osu, která vás dovede až k dokončení projektu. Se správným nástrojem můžete nastavit realistické rozcestníky, ukládat upomínky, sledovat pokrok a svolávat a zapojovat členy týmu podle potřeby.

Vhodné řešení pro správu zdrojů vám také může pomoci shromáždit důležitá data na karty, které lze snadno spravovat. Úkoly tedy můžete snadno organizovat kliknutím či přetažením a pomocí prohledávatelných karet a klíčových slov můžete rychle najít, co potřebujete.

Výběrem správného nástroje pro správu zdrojů můžete zajistit, aby vaše firma i nadále běžela jako na drátkách správným směrem a správnou rychlostí. 

 

2. Udržte si soustředění

Práce z domova byla již dříve plná rušivých vlivů, ale nyní je situace ještě mnohem horší. U některých lidí jsou nyní doma děti, které dříve byly přes den ve škole, a způsobují nejrůznější chaos. Jiní mají nutkání neustále sledovat zprávy a nedokáží se odtrhnout od zpravodajských webů.

Pokud je pro vás obtížné se doma soustředit, může pro vás být potřebným odrazovým můstkem všeobjímající nástroj pro správu zdrojů. Vhodný nástroj pro správu zdrojů je ten, který jde nad rámec jednoduchých úkolů správy a doslova slouží jako digitální klapky na oči či rolety pro váš pracovní den. Například Easy Project nabízí efektivní rozhraní, které je přizpůsobeno pro maximální zaměření a produktivitu. Nabízí také nejrůznější funkce, jako je automatické přepracování harmonogramu či chytré připomínky, které vám pomohou zvládnout více práce za kratší dobu.

Studie ukazují, že získat zpět ztracené soustředění trvá téměř půl hodiny. S řešením správy zdrojů, které je optimalizováno k eliminaci rozptýlení, můžete ušetřit spoustu času a peněz.

 

3. Spolupracujte efektivně

 

Nechceme, aby to znělo příliš dramaticky, ale nízká účinnost schůzek a porad byla velkým problémem už před koronavirem. Nyní, když byly fyzické interakce nahrazeny digitálními řešeními, je překvapivé, že se věci nezlepšují. Z někdejšího pětiminutového rozhovoru u kancelářského výtahu se stal plánovaný hodinový videohovor. Pracovní kalendáře se stále více zaplňují nepraktickými videochaty, které nepříznivě ovlivňují produktivitu.

Pokud trávíte více než hodinu denně konferenčními hovory, je velmi pravděpodobné, že přicházíte o drahocenný čas. Místo spoléhání se na běžný software pro videohovory tedy využijte nástroj pro správu zdrojů. Správné řešení může zlepšit strukturu vašich schůzek tak, aby byla zachována jejich orientace na úkoly a akce.

Špičkové nástroje pro správu zdrojů, jako je Easy Project, obsahují intuitivní rozhraní, které vám umožňuje nastavovat schůzky, spravovat agendy, posílat pozvánky e-mailem, sdílet důležité informace, sledovat dobu trvání schůzek a zaznamenávat položky akcí, to vše několika kliknutími.

 

4. Řízení výkonnosti

Pokud jste zaměstnavatel nebo manažer lidských zdrojů, mohou komplexní nástroje pro správu zdrojů, jako je Easy Project, zlepšit spojení se zaměstnanci při práci z domova. Například při práci projektech vám mohou poskytnout úplný obraz o tom, kdo na čem v daném okamžiku pracuje. Tak můžete zjistit, kteří pracovníci jsou k dispozici pro nové úkoly nebo a kdo je naopak přetížen, takže můžete efektivně vyvažovat pracovní vytížení a plnit milníky projektu v předpokládaných lhůtách.

Vhodný nástroj pro správu zdrojů lze rovněž účinně využít k měření zapojení vašich zaměstnanců. Pokud se nemohou zastavit u manažera v kanceláři, mohou se zaměstnanci cítit vzdálení od své organizace a svých výstupů.

Správné řešení nabídne cesty usnadňující pravidelné kontroly zaměstnanců, opětovné sladění cílů a shromažďování zpětné vazby. Přestože nebudou fyzicky přítomni v kanceláři, udrží si vaši zaměstnanci motivaci a budou pracovat účelně. Řešení, které podporuje zapojení na dálku, je při izolované práci naprosto zásadní. 

 

5. Zjistěte více o tom, jak zajistit sobě i svým pracovníkům v nejistých dobách produktivitu a zaujetí

Práce z domova s sebou nese mnoho různých výzev. K dosažení či dokonce překonání produktivity, kterou jste měli v kanceláři, potřebujete především vhodné nástroje.

Řešení Easy Project Resource Management vám může pomoci zlepšit zážitek z práce na dálku nyní i do budoucna.

Plně vybavený software pro moderního projektového manažera? Easy.

Mějte všechny důležité nástroje pro dokonalé plánování, správu a kontrolu projektů v jediném softwaru.

Vyzkoušejte Easy Project na 30 dní zdarma

Všechny funkce, SSL ochrana, denní zálohy. Vyzkoušejte bez rizika ještě dnes.