Dosahujte projektových cílů pomocí správy požadavků v Easy Projectu

1/4/2022
3 minutes
Petr Vávra

Správné řízení požadavků zákazníků je základním předpokladem dobře realizovaných projektů. Řízení požadavků zahrnuje několik klíčových principů, jako je sběr, analýza, zpřesnění a stanovení priorit požadavků na produkt.

Díky těmto předpokladům jste schopni sledovat a vyhodnocovat nové požadavky v různých průmyslových odvětvích, koordinovat změny a především mít jasný přehled o provedené práci v souvislosti s požadavky klienta.


V-model pro vývoj a testování produktů

Skvělým příkladem reálného použití jsou normy ISO 26262 nebo Automotive Spice, které jsou základními milníky profesionální kvality, například při konstrukci automobilu nebo jeho části. Tyto normy vyžadují jedinečný a osvědčený spojovací prvek mezi požadavky zákazníka a finálním produktem. V zásadě se jedná o vizuálně navržený diagram zvaný V-model, který umožňuje dosáhnout požadované návaznosti nejen mezi realizačními úkoly a požadavky, ale i ostatními subjekty životního cyklu projektu.

Správa požadavků v Easy Projectu

Správa požadavků v Easy Projectu

Easy Project a jeho funkce umožňují tyto standardy efektivně splnit. Ve funkci Easy Projectu nazvané Požadavky můžete podrobně definovat požadavky a jejich bezpečnostní rizika tak, že je rozdělíte do kategorií podle úrovně ASIL (A-D), propojíte je s úkoly realizace a budete sledovat aktuální stav úkolů. Tento podrobný pohled může být také přímo k dispozici koncovým zákazníkům, jejichž cloud právě sleduje aktuální stav projektu v požadavcích na funkce.

Správa požadavků v Easy Projectu

Správa požadavků v Easy Projectu


V souladu s mezinárodní normou pro funkční bezpečnost

Kromě toho Easy Project nabízí řadu dalších funkcí předkonfigurovaných tak, aby plně podporovaly ISO 26262 nebo Automotive Spice založené na fázích V-modelu, které byly úspěšně implementovány jako sada nástrojů pro mnoho klientů.

Funkce Easy Project

ISO26262/Fáze Automotive spice na základě V-modelu

Požadavky

Specifikace bezpečnostních požadavků

Wiki

Evidence architektonického a SW designu

Integrace s úložišti (např. SVN, GIT)
+ Agile board

Implementace jednotek

Kontinuální integrace (např. Jenkins)

Automatizované testování jednotek

Testovací případy

Testování integrace + Ověření bezpečnostních požadavků

Projektové požadavky pod kontrolou? Easy.

Mějte všechny důležité nástroje pro dokonalé plánování, správu a kontrolu projektů v jediném softwaru.

Vyzkoušejte Easy Project na 30 dní zdarma

Všechny funkce, SSL ochrana, denní zálohy. Vyzkoušejte bez rizika ještě dnes.