0

Transporeon – efektivní řízení zdrojů v logistice

Obor:

IT solution in logistics

Zaměstnanci:

300+

Původní řešení:

několik web aplikací + MS Project

Implementace:

2014

Skupina TRANSPOREON poskytuje 3 SaaS řešení, která v současnosti propojují více než 1 000 přepravců, 45 000 dopravců a 100 000 uživatelů ve více než 85 zemích. Easy Project skupině umožňuje efektivnější řízení zdrojů.

Zeptali jsme se Paula Lendratese, který má ve společnosti na starosti softwarovou infrastrukturu, na to, jak je firma spokojena s Easy Projectem po roce používání.

Co vás na počátku vedlo k tomu, že jste se rozhodli hledat nástroj k usnadnění řízení vašich projektů?

Firma v posledních letech hodně “vyrostla” a s tím se určitě zvýšila složitost a komplexnost řízených projektů. Rychle jsme pochopili, že potřebujeme najít novou platformu, nějaké sofistikované řešení, které by nám pomohlo zvládat projekty i agendu efektivnějším způsobem.

Jak dlouho trval proces výběru správného řešení?

Rád bych poznamenal, že jsme se ve firmě již na počátku shodli na tom, že by se mělo jednat o SaaS řešení běžící v internetovém prohlížeči. Důvodem bylo, že jsme chtěli aplikaci, která bude snadno použitelná, spustitelná odkudkoliv a nebude náročná na IT infrastrukturu. Celý proces testování a výběru vhodného řešení pak trval asi rok.

Proč jste si ve firmě zvolili právě Easy Project?

Hledali jsme řešení, které by nám ve firmě umožnilo komplexnější fungování a efektivnější řízení. Plugin Easy Projectu Řízení zdrojů splnil naše požadavky i očekávání a to navíc za rozumnou cenu.

Vybírali jste i mezi jinými nástroji/platformami?

Samozřejmě, otestovali jsme mnoho aplikací. Zjistili jsme však, že většina řešení, která jsou na trhu, mají pouze omezenou funkcionalitu, která nedostačuje našim požadavkům. Kromě Easy Projectu jsme našli i další řešení, která by svou funkcionalitou vyhovovala našim potřebám, ale ta se nám zdála předražená.

Můžete uvést a kvantifikovat zlepšení, ke kterému došlo díky Easy Projectu?

Rád bych, ale to se dá změřit jen těžko, protože ročně řešíme stovky rozdílných projektů. S jistotou ale mohu říci, že se nám zvýšila transparentnost projektů. To v praxi znamená, že díky plánování zdrojů víme, co nás kolik stojí a kde máme volné kapacity, což nám řízení projektů zpřehledňuje a usnadňuje.

Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně úspěšných projektů do budoucna.

Díky, vám také.

Používané pluginy

Vyzkoušejte Easy Project na 30 dní zdarma

Všechny funkce, SSL ochrana, denní zálohy. Vyzkoušejte bez rizika ještě dnes.