cs
Jazyk
 • en
 • cs
 • hu
 • it
 • es
 • fr
 • de
 • ru
Machine translation
 • bg
 • dk
 • nl
 • gr
 • il
 • jp
 • kr
 • no
 • pl
 • tr

Řízení změn ve výrobním průmyslu - Schneider Electric

Odvětví:

Energie

Pracovníků:

přes 144 400

Společnost Schneider Electric je globální specialista na efektivní hospodaření s energiemi působící ve více než 100 zemích, kde poskytuje integrovaná řešení napříč všemi trhy. Skupina investuje do výzkumu a vývoje s cílem udržet inovaci a diferenciaci, a to se silným odhodláním udržitelného rozvoje.

Příběh společnosti Schneider Electric

Schneider Electric se specializuje na správu a automatizaci energie. Kromě toho se zabývá výrobou elektrického příslušenství všech velikostí. Od základních domácích spotřebičů až po velké stroje v elektrárnách. Vzhledem k rychlému rozvoji tohoto odvětví je klíčové udržování nejnovějších trendů a inovací, což znamená, že projekty pro změnu ve výrobě musejí být optimalizovány a efektivně spravovány.

Před implementací Easy Projectu byl projektový management společnosti Schneider Electric realizován pomocí tabulek aplikace Excel, e-mailového klienta Outlook, nástěnkách v zasedacích místnostech a nekonečných schůzkách.

Nevýhody těchto nástrojů jsou dobře známy. Excelové tabulky, i když jsou sdílené, neumožňují současnou editaci. Navíc Excel nabízí špatnou vizualizaci plánu a dostupných kapacit. Aplikace Outlook neobsahuje organizační funkce, které by umožnily řešit problémy diskutované prostřednictvím e-mailů. Aplikace Outlook dále neumožňuje uživatelům snadno sdílet a řídit informace. Pokud někdo není zařazen do určitého seznamu příjemců, nemá žádné informace.

Zatímco nástěnky mají své konkrétní výhody, například jsou skvělé pro brainstorming a podporu tvořivosti, mají také svá omezení. Nástěnky nejsou nejvhodnějším nástrojem pro včasné sdílení informací, chybějí centralizované sdílené panely s úplným přehledem a aktualizacemi stavů s nejnovějšími zprávami, které jsou pro schůzky ohledně projektu nejdůležitější.  

Energetický management a automatizace.

Software, kritické napájení a inteligentní síťové aplikace.

Člen Fortune Global 500, 170 let historie, 144 000 zaměstnanců po celém světě.

Revoluce Easy Project ve Schneider Electric

...Šablony Easy Projectu zahrnují všechny nezbytné kroky a logická propojení. Tyto šablony šetří čas a poskytují pokyny pro standardní změny ve výrobních procesech...

Implementace Easy Project ve Schneider Electric

Ve společnosti Schneider Electric byly zvažovány tři softwarová řešení projektového řízení: Easy Project, MS Project a Jira. Easy Project byl vybrán jako nejlepší řešení, protože splňoval všechny požadavky společnosti. Druhým kritériem volby byla použitelnost a celková uživatelská zkušenost, v níž MS Project neobstál. V neposlední řadě byl důležitý poměr cena/výkon, díky čemuž se Easy Project stal rozhodujícím vítězem pro nasazení ve společnosti Schneider Electric.

Změny ve výrobních projektech jsou velmi náročné, neboť obvykle přicházejí spolu s přísnými pokyny a časovými limity. Přechod musí probíhat hladce a s minimálním prostojem pro strojní zařízení s pečlivě naplánovánými závislými procesy.

Implementace Easy Projectu byla zahájena se základním nastavením softwaru a workshopem, během něhož byli na místě proškoleni klíčový uživatelé. Odtud může být implementace rozdělena do dvou velkých kroků. Za prvé, nejvhodnější projejektová šablona pro změnu ve výrobě musela být přizpůsobena tak, aby odpovídala potřebám společnosti Schneider Electric. Cílem bylo vytvořit šablonu, která by poskytla nejlepší přehled o celém procesu přechodu. Spolu s firmou Schneider Electric jsme vytvořili několik šablon, které byly analyzovány a testovány pomocí pilotních projektů a bylo zvoleno nejlepší řešení pro realizaci. Za druhé, Easy Project musel být přizpůsoben tak, aby plně vyhovoval potřebám společnosti Schneider Electric. Například modul Dokumenty musel být kompletně restrukturalizován a fulltextové vyhledávání rozšířeno tak, aby odpovídalo potřebám a vyhovovalo častým případům použití.

Po úspěšném dokončení tohoto milníku byl Easy Project prezentován jako nejlepší nástroj pro řízení změn ve výrobě v celé skupině Schneider Electric. Implementace Easy Projectu jako jednotného řešení ve všech pobočkách společnosti Schneider Electric je v současné době předmětem diskuse. Některé dceřiné společnosti skupiny Schneider Electric nás navíc již oslovily nezávisle, což opět ukazuje, že Easy Project je řešení, které odpovídá potřebám a požadavkům klienta.


Klíčové přínosy Easy Projectu ve společnosti Schneider Electric

Změna ve výrobě je velmi specifický typ projektu. Je-li dobře organizován, tento typ projektu by měl minimalizovat výpadky výrobních strojů. Dobře organizovaná změna projektu eliminuje chyby a přináší společnosti konkurenční výhodu ve formě inovace produktů, s rychlejšími inovačními cykly a vydáváním nových produktů.

Je nesmírně důležité mít na paměti, že změny ve výrobních projektech jsou také velmi náročné. V průběhu let vyvinula firma Schneider Electric standardní postup, který jsme integrovali do řešení Easy Project. Šablony zahrnují všechny nezbytné kroky a logická propojení. Tyto šablony šetří čas a poskytují pokyny pro standardní změny ve výrobních procesech a zároveň umožňují personálu zaměřit se více na konkrétní požadavky jednotlivých projektů.

Nejčastěji používané nástroje pro správu projektů ve společnosti Schneider Electric

Projektové šablony

Vzhledem k tomu, že změny ve výrobních projektech jsou v Schneider Electric pravidelné a musí splňovat standardní požadavky a legislativní předpisy, jsou šablony projektů ideálním řešením. Šablona projektu obsahuje všechny úkoly, milníky a výsledky, které týmu poskytují pokyny a zároveň mu umožňují zaměřit se více na obchodní hodnotu projektu.


Přehledový panel projektu

Přehledový panel projektu je velmi účinný nástroj. Po jednorázové definici šablony jej lze bez námahy aplikovat na každý projekt. Pomocí projektového panelu získáte okamžitý přehled klíčových ukazatelů a dokumentů relevantních pro konkrétní projekt.

Easy Gantt a projektové portfolio

Easy Gantt je skvělý nástroj pro vizualizaci časové osy projektu. Jedním pohledem můžete okamžitě zjistit, v jaké fázi je váš projekt, jak složitý je konkrétní projekt nebo zda projekt běží hladce a podle stanovené časové osy.


Vyzkoušejte Easy Project na 30 dní zdarma

Všechny funkce, SSL ochrana, denní zálohy. Vyzkoušejte bez rizika ještě dnes.