cs
Jazyk
 • en
 • cs
 • hu
 • it
 • es
 • fr
 • de
 • ru
Machine translation
 • bg
 • dk
 • nl
 • gr
 • il
 • jp
 • kr
 • no
 • pl
 • tr

Rozšiřte svůj Easy Project pomocí podnikového wiki softwaru BlueSpice

6/29/2021
6 minutes
Anna Ogunnusi

Společnost Easy Software s potěšením oznamuje strategické partnerství se společností Hallo Welt! GmbH. V rámci tohoto nově vzniklého partnerství dochází k propojení předního software pro řízení projektů Easy Project s podnikovým wiki softwarem BlueSpice, který je postaven na MediaWiki, softwaru Wikipedie.

Společně usilujeme o vývoj řešení pro naše zákazníky, která jim umožní řešit náročné požadavky na řízení: k případům použití, na něž se nyní obě společnosti zaměřují, patří organizační rozvoj, vývoj softwaru, technická dokumentace a integrované systémy řízení.

Společnosti Easy Software a Hallo Welt! reagují na rostoucí poptávku po open-source alternativách, které splňují požadavky na ochranu dat v Evropě. Toto partnerství rovněž vnímáme jako jedinečnou příležitost, jak oslovit nové zákazníky: zákazníky, kteří chtějí využívat inovativní nápady k mnohem efektivnější organizaci svých společností a kteří chtějí mít náskok nad svou konkurencí.

V nadcházejících partnerských projektech bychom rádi zákazníky podpořili praktickými řešeními. Zákazníci mohou získat atraktivní nabídky od společností Easy Software (www.easyproject.com) i Hallo Welt! (www.bluespice.com), pokud budou chtít využívat naše produkty a služby.

Pro zákazníky Easy Project to znamená, že v budoucnu budou moci kdykoli rozšířit svůj software pro řízení projektů o funkčně bohatou znalostní databázi společnosti Hallo Welt! Společnost sídlící v německém Řezně je předním dodavatelem řešení MediaWiki s dlouholetými zkušenostmi s náročnými zákaznickými projekty v národním i mezinárodním prostředí. Základní produkt, podniková wiki BlueSpice, je řešením pro zavádění integrovaných systémů řízení, agilních dokumentačních platforem nebo kolaborativních znalostních databází pro sdílení a správu podnikových znalostí. Bezplatná verze BlueSpice zaznamenává desítky tisíc instalací po celém světě každý rok.

Všestranný BlueSpice se také používá téměř ve všech průmyslových odvětvích. Obzvláště oblíbený je tento software ve zdravotnictví a sociálních službách, například ve zdravotních pojišťovnách nebo zdravotnických zařízeních a klinikách, ve strojírenství a strojírenském průmyslu a samozřejmě v celém odvětví informačních technologií, stejně jako u dodavatelů energií, vody a odpadů. V posledních letech objevuje BlueSpice rovněž stále více obcí a institucí veřejného sektoru. Zákazníci Hallo Welt! mají společnou vysokou potřebu dokumentace a regulace a to, že jsou konfrontováni s komplexním a rychle se měnícím obsahem. Právě zde hraje wiki software prim a je ideálním doplňkem Easy Projectu.

Mezi příklady patří vývoj a řízení produktů. K tomuto účelu každá společnost potřebuje centrální platformu, na které mohou spolupracovat oddělení zabývající se vývojem a prodejem s managementem. Ve wiki spolupracují zúčastněné strany na specifikaci nového softwarového produktu. Zde je možné centrálně nalézt všechny aktuální specifikace, zpětnou vazbu od zainteresovaných stran a zápisy ze všech schůzek. Easy Project přebírá kontrolu nad konkrétní realizací. V systému úkolů jsou plánovány kapacity, přidělují se úkoly, organizují se přejímky a dokumentace. Všechny tyto činnosti probíhají s kontrolou pracovního zatížení a nákladů. Dokumentace nového produktu je zase citlivě zpracována ve wiki BlueSpice. Tato vysoká transparentnost procesu výrazně zkracuje dobu komunikace a výzkumu.

Díky kombinaci těchto dvou nástrojů je organizace běžných každodenních činností, např. vyřizování zákaznických projektů, mnohem přehlednější a efektivnější. Týdenní týmové porady jsou připravovány ve wiki. Zaměstnanci tam předem zapisují témata a klíčové údaje do zápisu a plánování a všechny dohody jsou dokumentovány již během porady: výsledky jsou všem okamžitě k dispozici. V zápisech jsou u týdenních úkolů uvedeny odpovídající odkazy na úkoly v Easy Projectu. Barvy semaforu označují stav úkolů. A když si členové týmu v následujících dnech znovu vyvolají zápis, zobrazí se jim všechny centrální informace o stavu realizace prostřednictvím odkazu na systém úkolů: Kdo je aktuálním zpracovatelem? Kolik hodin na něm již bylo odpracováno a jaký je stav realizace? Nemusí kvůli tomu opouštět wiki: jednoduše najedou myší na ikonu úkolu. Naopak funkce komentáře v příslušném úkolu v Easy Projectu byla rozšířena o odkaz na stránku wiki.

Dalším významným příkladem produktivního využití wiki a systémů pro řízení projektů je obchodní jednotka Support and User Help Desk (Podpora a asistenční služba pro uživatele). Zatímco organizace požadavků a komunikace se zákazníkem a kolegy probíhá v rámci úkolu, wiki je centrální a snadno vyhledatelnou platformou pro informace ve všech úrovních podpory. Najdete na ní uživatelské i administrátorské příručky, nejdůležitější návody, popisy řešení, reference, poznámky ke konfiguracím, instalacím, popisy produktů a procesů pro všechny varianty produktů. Ve wiki sdílejí své znalosti pracovníci podpory, technici, techničtí autoři, ale mnoho informací zde mohou získat i pracovníci z prodeje, marketingu nebo projektového managementu, kteří rovněž aktualizují obsah svými cennými zkušenostmi.

Případů použití je téměř nekonečně mnoho. A oba partneři Easy Software a Hallo Welt! jsou teprve na začátku. Ve spolupráci se svými zákazníky chtějí technické propojení obou nástrojů dále rozšiřovat. Na seznamu přání je implementace proudů činností úkolů a integrace autorizačních systémů a vyhledávačů obou aplikací.

Plně vybavený software pro moderního projektového manažera? Easy.

Mějte všechny důležité nástroje pro dokonalé plánování, správu a kontrolu projektů v jediném softwaru.

Vyzkoušejte Easy Project na 30 dní zdarma

Všechny funkce, SSL ochrana, denní zálohy. Vyzkoušejte bez rizika ještě dnes.