Proč CEO potřebují projektové řízení

8/10/2017
3 minutes
Lukáš Beňa
Myslíte, že by výkonní ředitelé dokázali vést své podniky ke stanoveným cílům, aniž by k tomu potřebovali metody projektového řízení?

V tomto článku se trochu zamyslím nad vztahem mezi rolemi výkonného ředitele a projektového manažera. Nejdříve krátce uvedu základní definice obou pojmů podle Google

  • CEO (výkonný ředitel) je nejvýše postavený manažer v organizaci, který je v konečném důsledku odpovědný za přijímání manažerských rozhodnutí.
  • PM (projektový manažer) je osoba pověřená plánováním a realizací konkrétního projektu.


Co potřebuje CEO, aby učinil dobré rozhodnutí?

Vzhledem k těmto definicím mě napadá jedna otázka. Co jako výkonný ředitel potřebuji k tomu, abych přijal dobré manažerské rozhodnutí? Vzhledem k tomu, že všichni mohou činit rozhodnutí a tato mohou být buď špatná nebo dobrá, co rozhodne o tom, že právě to, které se chystám učinit, bude navždy dobrým?

Dobrá nálada? Pravděpodobně. Pěkné počasí za oknem? Možná. Ovšem to, co považuji za nejdůležitější, je něco docela jiného – lidé okolo mě. Lidé, které podporuji a kteří podporují mě právě v takových rozhodujících okamžicích.

V pozici výkonného ředitele by pravděpodobně každý oceňoval lidi, jako jsou projektoví manažeři, kteří umí vést své týmy, rychle přijímat rozhodnutí, dokončovat přidělené úkoly a v konečném důsledku informovat o celkovém pokroku svých projektů a navrhnout další kroky.


Proč CEO potřebuje projektové manažery?

S několika projektovými manažery je pro libovolného výkonného ředitele bezpochyby nesrovnatelně jednodušší činit informovaná strategická rozhodnutí rychle a svědomitě, nehledě na typ podnikání – ziskové a neziskové organizace nebo státní instituce.

Ať už se firma rozhodne podnikat v tom či onom sektoru, sotva kdy bude prosperovat (nebo se v něm byť jen udrží) bez správného používání metod projektového řízení.

Není divu, že výběr softwaru pro správu projektů, který bude podporovat váš byznys, se lehce může stát jedním z nejdůležitějších strategických rozhodnutí, která kdy učiníte.

Plně vybavený software pro moderního projektového manažera? Easy.

Mějte všechny důležité nástroje pro dokonalé plánování, správu a kontrolu projektů v jediném softwaru.

Vyzkoušejte Easy Project na 30 dní zdarma

Všechny funkce, SSL ochrana, denní zálohy. Vyzkoušejte bez rizika ještě dnes.