Proč by měl být obchodník také dobrým projektovým manažerem

11/30/2021
4 minutes
Adéla Sýkorová

Možná jste už taky někdy slyšeli větu: „Projektový management je jen pro projekťáky, my ostatní ho nepotřebujeme.” Tento názor může často pocházet z obavy vyzkoušet nový nástroj nebo z jeho nepochopení. Může ale být projektový management přínosný také pro sales tým? A jak ho využívat v případě, že nejste projektový manažer?

Obchodní týmy často „svádí souboje” s CRM platformou, na které pracují. Kontaktní informace na klienty nejsou dostatečně důkladné, chybí poznámky ze schůzek nebo se ztrácí čas vytvářením duplicitních záznamů. A nemožnost synchronizovat informace napříč firemními nástroji může v konečném důsledku vést ke ztrátě potencionálního zákazníka nebo prodeje. Čím více o našem zákazníkovi víme, tím spíš se nám podaří obchod uzavřít. Je ale CRM to jediné, co salesový tým ke svému úspěchu potřebuje?


Řízení obchodu stejně jako řízení projektu?

Na první pohled se může zdát, že projektový a obchodní tým toho nemají mnoho společného. Jejich světy jsou rozdílné a stejně tak jejich cíle. Projektový manažer dbá na rozpočet, je často puntičkářský a neustále časově vytížený. Zástupce obchodního týmu bývá zase velmi společenský se sebevědomým vystupováním. Přesto ti nejlepší prodejci dokáží fungovat jako zdatní projektoví manažeři, kteří vedou členy svého týmu k úspěšnému splnění cílů. Základy projektových dovedností se totiž od těch obchodních zase tolik neliší.

Salesový tým má ve skutečnosti stejné potřeby jako ten projektový. Má potřebu identifikovat si správný cíl, potřebuje efektivně využívat zdrojů a jeho proces obsahuje různé milníky. Dá se říct, že prodejní proces je do jisté míry podobný procesu řízení projektu. Je tedy možné, aby sales tým dosáhl lepších výsledků a zlepšil efektivitu díky používání nástrojů pro projektový management?


Projektový systém pracuje s vámi, ne proti vám

Easy Project 11+ je velmi flexibilní nástroj, který dokáže být přizpůsoben tak, aby pracoval podle jedinečného workflow salesového týmu. Údaje o klientech jsou na jednom místě a snadno dostupné. Díky tomu je obchodní tým vybaven vždy nejnovějšími informacemi, které potřebuje pro kontakt s obchodními partnery. A co dalšího v našich nových aplikacích sales tým uvítá?


  • Search 2.0

Snadno a rychle vyhledat potřebné informace nebo kontaktní údaje je pro řízení obchodu důležité kritérium pro úspěšně odvedenou práci. Naše vylepšené vyhledávání v obou aplikacích jsme několikanásobně zrychlili. Přehlednější a modernější uživatelské rozhraní navíc umožňuje zůstat na stránce, kde pracujete.


  • B2B CRM

Jednou z největších výhod pro sales team je all-in-one aplikace. Z jednoho místa je možné řídit obchod, projekty a komunikovat s obchodními partnery. Řízení obchodu tak bude efektivnější a přehlednější, což se zákonitě odrazí ve firemním revenue. Naše nová verze B2B CRM je určena pro lepší řízení obchodu ve středních a větších B2B společnostech.


  • Myšlenkové mapy

Ani myšlenkové mapy nejsou nástrojem výlučně používaným v projektovém managementu. Salesový tým může práci s nimi využít při sestavování plánů nebo při rozmýšlení obchodního vyjednávání.

Ať už je vaše společnost velká nebo malá, ať už jsou vaši spolupracovníci technické typy nebo ne, pro každý tým existuje aplikace, která dokáže zefektivnit proces. Dokonalé řízení procesů je Easy. Vyzkoušejte ho.

Plně vybavený software pro moderního projektového manažera? Easy.

Mějte všechny důležité nástroje pro dokonalé plánování, správu a kontrolu projektů v jediném softwaru.

Vyzkoušejte Easy Project na 30 dní zdarma

Všechny funkce, SSL ochrana, denní zálohy. Vyzkoušejte bez rizika ještě dnes.