Jak snadno zvládnout řízení dovedností ve Vytížení zdrojů

8/14/2017
3 minutes
Lukáš Beňa

Pokud již máte nástroj pro řízení vytížení zdrojů, pak nepotřebujete samostatný nástroj pro správu dovedností. Nevěříte? Zde je důkaz.

Řízení dovedností označuje způsob chápání, rozvoje a rozšiřování lidských zdrojů a jejich dovedností.

Správné řízení dovedností v organizaci vám dává schopnost identifikovat dovednosti vyžadované různými pracovními úkoly, znát dovednosti jednotlivých pracovníků a jakoukoli mezeru mezi těmito dvěma hledisky.

Klíčové výhody řízení dovedností

  • Identifikace dovedností vyžadovaných různými pracovními úkoly
  • Přehled dovedností jednotlivých pracovníků
  • Identifikace úkolů vyžadujících určitou dovednost
  • Přehled o chybějících dovednostech, které je třeba získat při náboru
  • Vybudování strategie řízení dovedností

Třebaže v Easy Project není řízení dovedností nativní funkcí, stále máte možnost pracovat s řízením vytížení zdrojů tak, jako kdyby byla. Jak? 

Je to docela jednoduchá, ale velmi užitečná věc. Nejprve vytvořte uživatelské pole se jménem požadované dovednosti, jako je například programování nebo debugging.

Easy Project řízení dovedností

IV našem příkladu jsme pojmenovali toto pole "Skill 1" a nastavili typ "boolean", takže může mít pouze dvě hodnoty: ano, nebo ne (=uživatel má/nemá tuto dovednost)..

Pokud potřebujete rozlišovat úroveň dovedností, jako je začátečník, pokročilý a odborník, pak by vám typ seznam vyhovoval lépe, protože by mohl obsahovat neomezený počet hodnot namísto dosavadních dvou.

V druhém kroku vytvořte další uživatelské pole na entitě úkol označující, které úkoly vyžadují tuto konkrétní dovednost. Například jej pojmenujte "Je požadována dovednost 1"? A znovu nastavte typ "boolean" s volitelnými hodnotami ano a ne.

Dále musíte vytvořit a uložit vlastní filtr v modulu Vytížení zdrojů, který bude zobrazovat pouze uživatele s dovedností 1 a úkoly vyžadující dovednost 1, jak je ukázáno na první obrázku.

Easy Project custom filters

Nyní je filtr vytvořen. Doporučujeme v jeho nastavení zaškrtnout volbu "Štítek v hlavičce", takže bude snadno přístupný přímo z globální úrovně vytížení zdrojů. Poté už jen stačí kliknout na tento štítek v záhlaví a okamžitě uvidíte seznam uživatelů s dovedností 1 a úkoly vyžadující dovednost 1.

Je to tak snadné. Tímto způsobem získáte dokonalý nástroj pro správu dovedností připravený k okamžitému použití kdykoliv.

Vyzkoušejte Easy Project na 30 dní zdarma

Všechny funkce, SSL ochrana, denní zálohy. Vyzkoušejte bez rizika ještě dnes.