Hlavní informace

Jaké jsou hlavní benefity používání Easy Projectu?

Pracovníci mají jasno o prioritách a k ruce všechny podklady pro realizaci úkolů. Manažeři mají přehled o stavu projektů a zásadně šetří čas při jejich zahajování a řízení. Majitelé mají přehled o ziskovosti všech projektů, vývoji financí v čase a mají zorganizovanou firmu.

Easy Project přinese do vaší firmy systém.


Jak lze Easy Project provozovat?

Easy Project můžete provozovat na vlastním serveru nebo můžete využít našich serverů a provozovat ho v cloudu. Záleží pouze na vašich preferencích. 


Co vše lze v Easy Projectu řídit?

Jednoduché i složité projekty, malé i velké týmy, portfolia a programy projektů, vývoj produktů, výzkum, strategické projekty, inovace, DevOps, IT projekty, projekty podpory, vytížení zdrojů, prodej a navazující procesy, finance projektů...


Pro koho je Easy Project určen?

Easy Project je určen pro projektové manažery, portfolio manažery, SCRUM mastery, IT manažery, senior manažery i TOP management. Dále pro majitele firem všech velikostí i manažery na volné noze.


Jaké jsou hardwarové a softwarové požadavky na serverové řešení?

Následující požadavky jsou minimem pro 25 současně pracujících uživatelů.

Hardware

Procesor: Intel Xeon E5440 @ 2,83 GHz
Paměť: 4 GB
Místo na disku: 20 GB (3 GB pro databázové soubory + dostatek GB pro sdílené dokumenty, jednotlivé)
Je vyžadována síťová karta

Software (server)

Easy Project pracuje na UNIX a Linux platformách - oficiálně podporovanou distribucí je Debian. Více informací k operačním systémům naleznete níže.

Easy Project nefunguje na Microsoft SQL Serveru.
K dispozici je i kompletní virtuální stroj - VMWare, díky kterému se nemusíte vůbec zabývat těmito konfiguracemi.

Software (client) - prohlížeče

Ostatní prohlížeče nebyly testovány, ale pravděpodobně budou fungovat bez problémů. Výjimkou je Internet Explorer, který není podporován (ani samotným výrobcem).

Internetové připojení

Připojení od uživatele k serveru, kde se nachází Easy Project, musí být alespoň 10 Mbit. Musíte brát v úvahu celou trasu od uživatele k serveru, takže u geograficky vzdálených míst může odpověď serveru trvat déle, bez ohledu na to, jaká je poskytovatelem deklarovaná rychlost připojení k internet.

Operační systémy

Debian Oficiálně podporován
CentOS
Ubuntu
Testovány,
ale aktivně nepodporovány
Ostatní distribuce Netestovány, mohou mít specifické požadavky - nepodporovány
Windows Server Nepodporován
OS X Nepodporován

Používáte-li jeden z nepodporovaných systémů, mám pro Vás snadné, garantované a podporované řešení - virtuální stroj s předinstalovaným Easy Projectem, ve formátu OVA, běžící na Debianu. Tímto spůsobem můžete hostovat aplikaci na jakémkoliv operačním systému, stejně jako stovky dalších organizací. Pro získání virtuálního stroje, prosím, kontaktujte svého obchodníka nebo napište přímo na naši Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Debian je jediný podporovaný operační systém, na kterém může běžet Easy Project přímo (bez virtualizace). Návod k instalaci je dostupný přímo v instalačním balíku v souboru /doc/INSTALL.

CentOS a Ubuntu jsou systémy vhodné pro hostování Easy Projectu, ale některé jejich specifikace mohou vést k různým problémům. V těchto případech poskytuje Easy Software podporu v rámci technických možností, ale bez jakékoliv garance.

Při ostatních distribucích Linuxu, jako Red Hat Enterprise Linux (RHEL), OpenSUSE, SELinux, Mint a mnoho dalších, byste se pravděpodobně potkali s nepředvídatelnými a nezdokumentovatelnými potížemi při instalaci nebo správě Easy Projectu. Podpora je bez garance. Proto Vám v těchto případech s radostí připravíme virtuální stroj.

Hostování Easy Projectu na Windows Server nebo OS X podporujeme pouze přes virtuální stroj (formát .ova, s Debianem). Tyto systémy vyžadují ohromné množství manuálních instalací, které se v Linuxových systémech dějí automaticky. Tím vzniká nesmírná pravděpodobnost lidských nebo technických selhání.

Docker

Existují firmy, které stabilně provozují Easy Project na Dockeru. Dělají tak ovšem bez jakékoliv technické podpory z naší strany a nesou plnou zodpovědnost za případné problémy, výpadky a selhání. Easy Software plně věnuje své technické kapacity funkční stabilitě a kvalitě aplikace, z čehož vyplývá, že musíme vypustit aktivní podporu některých technologií, jako například Docker.


Lze začít se základním řízením a později rozšiřovat?

Ano. Startovacím řešením je "Základní řízení projektů", které lze rozšířit o další řešení:

 • Pokročilé řízení projektů
 • Řízení kapacit zdrojů
 • Řízení financí
 • Řízení zákazníků

Easy Project můžete vždy libovolně rozšířit o moduly, které právě potřebujete.


Jak Easy Project vyzkoušet?

Založte si testovací verzi na 30 dní ZDARMA, případně nás kontaktujte pro nezávaznou prezentaci na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Jak s Easy Projectem pracují uživatelé?

Uživatelé do Easy Projectu přistupují přes internetový (webový) prohlížeč. Na uživatelské počítače tedy není potřeba nic instalovat. Přistupovat lze také z chytrého telefonu přes mobilní aplikace (Android, iPhone). 


Jak jsou počítáni uživatelé softwaru?

Jako uživatel je počítán každý člověk, který má v systému zaveden uživatelský účet. Pokud máte ve firmě 20 pracovníků, které chcete řídit, budete potřebovat licenci pro 20 uživatelů.

Jako uživatelé jsou počítáni i externisté či klienti, kteří do Easy Projectu přistupují.


Je možný přechod z pronájmu na pořízení softwaru?

Přechod z pronájmu na pořízení softwaru je samozřejmě možný včetně přenosu všech dat z pronajímané instance. Nicméně musí dojít k nákupu licence Easy Projectu pro daný počet uživatelů.

Cena za budoucí zaplacené, ale nevyužité období pronájmu může být započtena oproti ceně jednorázového pořízení.  

Cena za již uplynulé období pronájmu nebude započtena oproti ceně jednorázového pořízení.


Proč vybrat Easy Project mezi ostatními nástroji?

Tabulka funkcí ukazuje Easy Project v porovnání se světovou konkurencí. 

 Jira Logo
Jira
MS Project Logo
MS Project
Asana Logo
Asana
Easy Project Logo
Easy Project
Workflow
Agile a SCRM
Kanban
Project Gantt
Portfolio Gantt
Reporting a kontroling projektů
Řízení zdrojů
Týmová spolupráce
Rozpočty a finance projektů
WBS

Zabezpečení Easy Projectu při provozu v cloudu?

Easy Project je zabezpečen pomocí SSL šifrování – stejné používá i vaše internetové bankovnictví. Veškerá komunikace mezi uživatelským počítačem a Easy Projectem je tudíž zašifrovaná a nečitelná. Nikdo nemůže žádná data odposlechnout.

Je možné bezpečnost ještě zvýšit?

Ano, můžeme vám zřídit VPN (Virtual Private Network), což je další úroveň šifrování. Mezi uživatelským počítačem a Easy Projectem vzniká šifrovaný tunel. Jedná se o největší míru ochrany, kterou používají i softwaroví giganti.

Zálohování dat?

Pokud Easy Project běží na serveru společnosti Easy Software, veškerá vaše data jsou každodenně zálohovaná. Každodenní zálohy jsou uchovávány 14 dní zpět a jedna měsíční záloha dokonce 12 měsíců zpět – zálohování je základem bezpečnosti, a to my víme.

Jsou servery Easy Software bezpečné?

Naše servery jsou zabezpečeny fyzickými prvky, např. zálohovaným napájením, protipožárním systém, kamerovým systémem atd. Virtualizační a aplikační servery jsou zabezpečeny pomocí:

 • zabezpečených protokolů HTTPS,
 • přístupu na storage a management karty serverů přes interní síť dostupnou přes VPN,
 • SSH administrátorského přístupu s autorizací pomocí klíče,
 • pravidelnou zálohou dat,
 • ochranou proti selhání hardwaru.

Easy Project na vlastním serveru?

Ano, Easy Project můžete provozovat v rámci vlastní IT infrastruktury. Můžeme pro vás připravit virtualizační balíček či nainstalovat přímo k vám.


Co zahrnují jednotlivé plány v cloudu?

Cloudová i serverová verze Easy Project jsou nabízeny ve 3 plánech předplatného:

 • Essentials – zahrnuje všechny klasické nástroje pro řízení projektů, jako je řízení práce, agilní řízení, sledování času, řízení portfolia, kontrola projektů a reporting
 • Business – zahrnuje všechny nástroje pro řízení projektů z plánu Essentials plus řízení zdrojů a finance
 • Platforma – zahrnuje všechny nástroje pro řízení projektů z plánů Essentials a Business plus CRM a Helpdesk

Každý plán předplatného má jinou sadu funkcí a jinou cenu za uživatele/měsíc.


Jak probíhají aktualizace Easy Projectu?

Při pronájmu softwaru (provoz v cloudu) jsou aktualizace softwaru automatické.

Při pořízení softwaru jsou aktualizace na 3 měsíce zdarma, následně jsou zpoplatněny jako updaty softwaru.

Updaty jsou v den vydání dostupné na zákaznickém portálu ke stažení a klient je může instalovat svépomocí nebo mu instalaci zajistíme jako službu.


Integrace Easy Projectu s dalšími systémy – je možná?

Easy Project má kompletně zdokumentované REST API viz: http://docs.easyproject.apiary.io/. Jakákoliv data (úkoly, projekty, uživatelé, záznamy času) mohou být synchronizována s dalšími systémy.


Parametry provozu v cloudu (včetně pronájmu softwaru)?

Easy Project je hostován v TTC telehousing data centru v Praze, které splňuje bezpečnostní úroveň TIER III+.

Databáze a všechna data jsou denně zálohovány a zálohy jsou udržovány 14 dní zpětně. Veškerý přenos dat mezi uživatelskými počítači a serverem je šifrován pomocí SSL. Součástí provozu v cloudu jsou pravidelné updaty aplikace – váš Easy Project je vždy aktuální.


Požadavky na provoz na vlastním serveru?

Easy Project lze provozovat na UNIX, Linux serverech (doporučujeme distribuci Debian) a Windows s použitím našeho předpřipraveného VMWare, na kterých lze instalovat a zkompilovat programovací jazyk Ruby verze minimálně 2.1.x (https://www.ruby-lang.org/en/news/2014/11/13/ruby-2-1-5-is-released/)

Bundle: (http://gembundler.com/bundle_install.html)
Databázový server: MySQL 5 nebo vyšší (http://www.mysql.com/downloads/mysql/)
http://instantrails.rubyforge.org/svn/trunk/InstantRails-win/InstantRails/mysql/bin/libmySQL.dll)
Databáze: MySQL, PostreSQL. K dispozici je také kompletní VMWare pro provoz Easy Projectu na virtuálním serveru.


Další informace

Založte si Easy Project zdarma

Všechny funkce | SSL ochrana | Denní zálohy

nebo

bez platby a bez instalace