firmy

IT & SOFTWARE

Nejsnadnější cesta k vaší agilitě

Foto Industry

VÝROBA

Špičkové vývojové projekty a výrobní procesy

Foto Education

VZDĚLÁVÁNÍ

Vyšší úroveň projektů pro vyšší vzdělání

Foto Public

VEŘEJNÝ SEKTOR

Projekty pro státní a veřejný sektor

Foto Services

SLUŽBY

Projekty pro vaše prvotřídní služby

Uživatelé o projektovém řízení v Easy Projectu

 

V RTL Radio Berlín používáme Easy Project na vytížení zdrojů (Resource management), který je propojen s docházkou. Řídíme s ním všechny IT a software projekty a používáme ho i na Help Desk. Vybrali jsme si ho pro jeho komplexnost – je to skvělé "all-in-one" řešení. 

Easy Project v médiích -  Timo Muller
Timo Muller
CIO
RTL Radio Deutschland GmbH

Easy Project používáme na mnoho různých projektů - provozní, finanční, vývoj software a například i BI. Systém je velmi flexibilní - dá se snadno nastavit. Jsme zároveň velmi spokojeni se službami, implementací i podporou. Easy Project dal managementu přehled o projektech, který tady chyběl. Easy Project bychom si vybrali znovu.

Easy Project pro University -  Judy Ratliff
Judy Ratliff
Project Manager
University of Tennessee

Konečně pracujeme přehledně a organizovaně. Easy Project nám pomohl s řízením projektů a implementací SCRUMu, který je pro nás nejužitečnější funkcí. 

Easy Project klient -  Wilfred IJsveld
Wilfred IJsveld
CEO
Pygmalion

 

Všechny reference

Případové studie implementací Easy Project

 

 

Řízení změn ve výrobním průmyslu - Schneider Electric

 

Schneider Electric

Odvětví: Energie
Pracovníků: přes 144 400
Společnost Schneider Electric je globální specialista na efektivní hospodaření s energiemi působící ve více než 100 zemích, kde poskytuje integrovaná řešení napříč všemi trhy. Skupina investuje do výzkumu a vývoje s cílem udržet inovaci a diferenciaci, a to se silným odhodláním udržitelného rozvoje.

 

Více zde

 

 

Řízení projektového portfolia ve výrobním průmyslu - Bosch Diesel

 

Bosch Diesel

Odvětví: Výroba
Pracovníků: přes 4 400
Bosch Diesel s.r.o v Jihlavě je dceřiná společnost skupiny Bosch, která provozuje závod v hodnotě přes 700 milionů EUR. Z firmy se 160 zaměstnanci v roce 1994 se postupem času stal největší výrobní závod na světě v rámci skupiny Bosch vyrábějící systémy vstřikování nafty Common Rail.

 

Více zde

 

Všechny případové studie

Hlavní informace

 

 

Řízení změn
ve výrobním průmyslu

Schneider Electric
Případová studie

 

rizeni-zmen-ve-vyrobnim-prumyslu-schneider-electric
Adam Kracík
Šéf nasazení Six Sigma a odborník na ISO

Společnost Schneider Electric je globální specialista na efektivní hospodaření s energiemi působící ve více než 100 zemích, kde poskytuje integrovaná řešení napříč všemi trhy. Skupina investuje do výzkumu a vývoje s cílem udržet inovaci a diferenciaci, a to se silným odhodláním udržitelného rozvoje.

 

Příběh společnosti Schneider Electric

Schneider Electric se specializuje na správu a automatizaci energie. Kromě toho se zabývá výrobou elektrického příslušenství všech velikostí. Od základních domácích spotřebičů až po velké stroje v elektrárnách. Vzhledem k rychlému rozvoji tohoto odvětví je klíčové udržování nejnovějších trendů a inovací, což znamená, že projekty pro změnu ve výrobě musejí být optimalizovány a efektivně spravovány.

Před implementací Easy Projectu byl projektový management společnosti Schneider Electric realizován pomocí tabulek aplikace Excel, e-mailového klienta Outlook, nástěnkách v zasedacích místnostech a nekonečných schůzkách.

Nevýhody těchto nástrojů jsou dobře známy. Excelové tabulky, i když jsou sdílené, neumožňují současnou editaci. Navíc Excel nabízí špatnou vizualizaci plánu a dostupných kapacit. Aplikace Outlook neobsahuje organizační funkce, které by umožnily řešit problémy diskutované prostřednictvím e-mailů. Aplikace Outlook dále neumožňuje uživatelům snadno sdílet a řídit informace. Pokud někdo není zařazen do určitého seznamu příjemců, nemá žádné informace.

Zatímco nástěnky mají své konkrétní výhody, například jsou skvělé pro brainstorming a podporu tvořivosti, mají také svá omezení. Nástěnky nejsou nejvhodnějším nástrojem pro včasné sdílení informací, chybějí centralizované sdílené panely s úplným přehledem a aktualizacemi stavů s nejnovějšími zprávami, které jsou pro schůzky ohledně projektu nejdůležitější.

Energetický management a automatizace

Energetický management a automatizace

Software, kritické napájení a inteligentní síťové aplikace

Software, kritické napájení a inteligentní síťové aplikace

Člen Fortune Global 500<br />
170 let historie<br />
144 000 zaměstnanců po celém světě

Člen Fortune Global 500
170 let historie
144 000 zaměstnanců po celém světě

...Šablony Easy Projectu zahrnují všechny nezbytné kroky a logická propojení. Tyto šablony šetří čas a poskytují pokyny pro standardní změny ve výrobních procesech...

 

Revoluce Easy Project ve Schneider Electric

 

Implementace Easy Project ve Schneider Electric

Ve společnosti Schneider Electric byly zvažovány tři softwarová řešení projektového řízení: Easy Project, MS Project a Jira. Easy Project byl vybrán jako nejlepší řešení, protože splňoval všechny požadavky společnosti. Druhým kritériem volby byla použitelnost a celková uživatelská zkušenost, v níž MS Project neobstál. V neposlední řadě byl důležitý poměr cena/výkon, díky čemuž se Easy Project stal rozhodujícím vítězem pro nasazení ve společnosti Schneider Electric.

Změny ve výrobních projektech jsou velmi náročné, neboť obvykle přicházejí spolu s přísnými pokyny a časovými limity. Přechod musí probíhat hladce a s minimálním prostojem pro strojní zařízení s pečlivě naplánovánými závislými procesy.

Implementace Easy Projectu byla zahájena se základním nastavením softwaru a workshopem, během něhož byli na místě proškoleni klíčový uživatelé. Odtud může být implementace rozdělena do dvou velkých kroků. Za prvé, nejvhodnější projejektová šablona pro změnu ve výrobě musela být přizpůsobena tak, aby odpovídala potřebám společnosti Schneider Electric. Cílem bylo vytvořit šablonu, která by poskytla nejlepší přehled o celém procesu přechodu. Spolu s firmou Schneider Electric jsme vytvořili několik šablon, které byly analyzovány a testovány pomocí pilotních projektů a bylo zvoleno nejlepší řešení pro realizaci. Za druhé, Easy Project musel být přizpůsoben tak, aby plně vyhovoval potřebám společnosti Schneider Electric. Například modul Dokumenty musel být kompletně restrukturalizován a fulltextové vyhledávání rozšířeno tak, aby odpovídalo potřebám a vyhovovalo častým případům použití.

Po úspěšném dokončení tohoto milníku byl Easy Project prezentován jako nejlepší nástroj pro řízení změn ve výrobě v celé skupině Schneider Electric. Implementace Easy Projectu jako jednotného řešení ve všech pobočkách společnosti Schneider Electric je v současné době předmětem diskuse. Některé dceřiné společnosti skupiny Schneider Electric nás navíc již oslovily nezávisle, což opět ukazuje, že Easy Project je řešení, které odpovídá potřebám a požadavkům klienta.

 

Klíčové přínosy Easy Projectu ve společnosti Schneider Electric

Změna ve výrobě je velmi specifický typ projektu. Je-li dobře organizován, tento typ projektu by měl minimalizovat výpadky výrobních strojů. Dobře organizovaná změna projektu eliminuje chyby a přináší společnosti konkurenční výhodu ve formě inovace produktů, s rychlejšími inovačními cykly a vydáváním nových produktů.

Je nesmírně důležité mít na paměti, že změny ve výrobních projektech jsou také velmi náročné. V průběhu let vyvinula firma Schneider Electric standardní postup, který jsme integrovali do řešení Easy Project. Šablony zahrnují všechny nezbytné kroky a logická propojení. Tyto šablony šetří čas a poskytují pokyny pro standardní změny ve výrobních procesech a zároveň umožňují personálu zaměřit se více na konkrétní požadavky jednotlivých projektů.

Nejčastěji používané nástroje pro správu projektů ve společnosti Schneider Electric

Projektové šablony
Projektové šablony

Vzhledem k tomu, že změny ve výrobních projektech jsou v Schneider Electric pravidelné a musí splňovat standardní požadavky a legislativní předpisy, jsou šablony projektů ideálním řešením. Šablona projektu obsahuje všechny úkoly, milníky a výsledky, které týmu poskytují pokyny a zároveň mu umožňují zaměřit se více na obchodní hodnotu projektu.

Přehledový panel projektu
Přehledový panel projektu

Přehledový panel projektu je velmi účinný nástroj. Po jednorázové definici šablony jej lze bez námahy aplikovat na každý projekt. Pomocí projektového panelu získáte okamžitý přehled klíčových ukazatelů a dokumentů relevantních pro konkrétní projekt.

Easy Gantt a projektové portfolio
Easy Gantt a projektové portfolio

Easy Gantt je skvělý nástroj pro vizualizaci časové osy projektu. Jedním pohledem můžete okamžitě zjistit, v jaké fázi je váš projekt, jak složitý je konkrétní projekt nebo zda projekt běží hladce a podle stanovené časové osy.

Založte si Easy Project zdarma

Všechny funkce | SSL ochrana | Denní zálohy

nebo

bez platby a bez instalace