firmy

IT & SOFTWARE

Nejsnadnější cesta k vaší agilitě

Foto Industry

VÝROBA

Špičkové vývojové projekty a výrobní procesy

Foto Education

VZDĚLÁVÁNÍ

Vyšší úroveň projektů pro vyšší vzdělání

Foto Public

VEŘEJNÝ SEKTOR

Projekty pro státní a veřejný sektor

Foto Services

SLUŽBY

Projekty pro vaše prvotřídní služby

Uživatelé o projektovém řízení v Easy Projectu

 

V RTL Radio Berlín používáme Easy Project na vytížení zdrojů (Resource management), který je propojen s docházkou. Řídíme s ním všechny IT a software projekty a používáme ho i na Help Desk. Vybrali jsme si ho pro jeho komplexnost - je to skvělé "all-in-one" řešení. 

Easy Project v médiích -  Timo Muller
Timo Muller
CIO
RTL Radio Deutschland GmbH

Easy Project používáme na mnoho různých projektů - provozní, finanční, vývoj software a například i BI. Systém je velmi flexibilní - dá se snadno nastavit. Jsme zároveň velmi spokojeni se službami, implementací i podporou. Easy Project dal managementu přehled o projektech, který tady chyběl. Easy Project bychom si vybrali znovu.

Easy Project pro University -  Judy Ratliff
Judy Ratliff
Project Manager
University of Tennessee

Konečně pracujeme přehledně a organizovaně. Easy Project nám pomohl s řízením projektů a implementací SCRUMu, který je pro nás nejužitečnější funkcí. 

Easy Project klient -  Wilfred IJsveld
Wilfred IJsveld
CEO
Pygmalion

 

Všechny reference

Případové studie implementací Easy Project

 

 

Řízení změn ve výrobním průmyslu - Schneider Electric

 

Schneider Electric

Odvětví: Energie
Pracovníků: přes 144 400
Společnost Schneider Electric je globální specialista na efektivní hospodaření s energiemi působící ve více než 100 zemích, kde poskytuje integrovaná řešení napříč všemi trhy. Skupina investuje do výzkumu a vývoje s cílem udržet inovaci a diferenciaci, a to se silným odhodláním udržitelného rozvoje.

 

Více zde

 

 

Řízení projektového portfolia ve výrobním průmyslu - Bosch Diesel

 

Bosch Diesel

Odvětví: Výroba
Pracovníků: přes 4 400
Bosch Diesel s.r.o v Jihlavě je dceřiná společnost skupiny Bosch, která provozuje závod v hodnotě přes 700 milionů EUR. Z firmy se 160 zaměstnanci v roce 1994 se postupem času stal největší výrobní závod na světě v rámci skupiny Bosch vyrábějící systémy vstřikování nafty Common Rail.

 

Více zde

 

Všechny případové studie

Hlavní informace

 

 

Řízení komunikačních rozhraní
v sektoru veřejné dopravy

Odense Letbane 
Případová studie

 

rizeni-komunikacnich-rozhrani-v-sektoru-verejne-dopravy-odense-letbane

Odense Letbane (Light Rail) je plánovaný tramvajový systém ve městě Odense v Dánsku. V rámci tohoto projektu se očekává, že do roku 2020 bude postavena první lehká tramvajová trať o délce 14,5 km. Na výsledku projektu se podílí různí dodavatelé. Kvůli koordinaci jejich činností bude v rámci projektu použito tzv. řízení komunikačních rozhraní.

Easy Project byl vybrán společností Odense Letbane za účelem podpory procesů a zásad při správě komunikačních rozhraní, které tvoří páteř jejich organizace projektů. Proto bylo hlavním cílem naší spolupráce s Odense implementovat tyto zásady a nakonfigurovat software odpovídajícím způsobem. Velký důraz je kladen na podporu komunikace a spolupráce mezi zúčastněnými stranami, poskytování jasného přehledu o rozhraních a jejich stavu, což usnadňuje práci s rozhraním a jeho ovládání pro uživatele.

I když správa komunikačních rozhraní není primárním zaměřením Easy Projectu, tato implementace ukázala, že systém může být nakonfigurován v souladu s rozmanitými potřebami zákazníka. Proto se domníváme, že Easy Project má potenciál stát se užitečným nástrojem pro zákazníka při plnění svého poslání.

Řízení komunikačních rozhraní

Řízení komunikačních rozhraní

Lehká tramvajová trať o délce 14,5 km v Odense, Dánsko

Lehká tramvajová trať o délce 14,5 km v Odense, Dánsko

Řízení více dodavatelů

Řízení více dodavatelů
 

Implementace Easy Projectu

Struktura

Společnost Odense funguje tak, že jedna ze stran vytváří komunikační rozhraní, což je v zásadě úkol přiřazený jiné straně. Každý úkol je pod dohledem zástupců z Odense.

V Easy Projectu je každé takové komunikační rozhraní zastoupeno úkolem. Ukázalo se, že rozhraní lze snadno spravovat pomocí úkolů v systému. Všechny důležité informace mohou být uchovávány na úkolech pomocí nativních a vlastních polí, která jsme implementovali. Související komunikace je samozřejmě uchovávána v komentáři úkolu a potřebné soubory jsou připojeny k úkolu (rozhraní).

Důležité bylo také, aby klient připojil každé rozhraní k dalším rozhraním, která s ním souvisejí. V Easy Projectu je pro tento požadavek nejvhodnějším řešením funkce "související úkoly". Všechna související rozhraní mohou být vybrána a propojena s jakýmkoli jiným rozhraním. To umožňuje rychlou navigaci z rozhraní na libovolné jeho související rozhraní.

Vzhledem k tomu, že pro každé rozhraní existuje samostatný projekt, vytváří se tím relativně netradiční struktura "jeden projekt - jeden úkol". Na druhou stranu lze pro každé rozhraní dobře definovat přístup a oprávnění.

Projektová šablona

Za účelem zlepšení uživatelské zkušenosti jsme v systému uložili jednu šablonu projektu. Do šablony jsme jako členy projektu s určitými oprávněními přidali interní uživatele, kteří se podílejí na každém rozhraní. Struktura této šablony je co nejjednodušší. Je aktivován pouze jeden projektový modul - úkoly - a je nakonfigurován pouze jeden typ úkolu, který splňuje požadavky na rozhraní. Každý nový projekt je vytvořen na základě této šablony.

Uživatelské rozhraní

Vedle detailu každého rozhraní (úkolu), ve kterém jsou uchovávány charakteristiky a informace o pokroku na daném rozhraní, je dalším důležitým pohledem registr rozhraní. Registr rozhraní je seznam všech rozhraní (úkolů) tříděných podle jejich čísla rozhraní (vlastní uživatelské pole typu auto-increment), kde jsou zobrazena jména a důležité údaje (odpovědné osoby a strany, termíny apod.). V Easy Projectu je registr rozhraní reprezentován seznamem úkolů, na který lze aplikovat nebo uložit filtry založené na libovolném atributu rozhraní. Zatím jsme uložili filtr opožděných rozhraní, aby bylo možné je rychle načíst. Uživatelé se mohou snadno dostat z příslušného registru k detailu rozhraní kliknutím na název úkolu (rozhraní).

Dashboardy

Většina uživatelů potřebuje používat pouze tři výše popsaná místa v aplikaci - podrobnosti o rozhraní, registraci rozhraní a nastavení nového rozhraní. To je důvod, proč jedním z cílů implementace bylo umožnit uživatelům jen skočit z jednoho z těchto míst do druhého. Takový aspekt se ukázal být náročný na realizaci vzhledem k tomu, že aplikace je poměrně složitá i v základní verzi. Jakmile je například uživatel přihlášen, je automaticky přesměrován na svou osobní přizpůsobitelnou stránku. Vzhledem k tomu, že není možné zakázat uživateli návštěvu této stránky, přidali jsme na ní pouze nástěnku s odkazem na registr rozhraní (seznam úkolů) ve formě tlačítka a do horní nabídky jsme přidali další užitečné odkazy. Naopak v hlavní nabídce jsme odstranili obvyklé záložky "úkoly" a "projekty".

Pro interní uživatele jsme nastavili několik přehledů, které ukazují počet rozhraní nastavených každou stranou, stejně jako počet rozhraní přiřazených každé straně.

Nejpoužívanější nástroje pro správu projektů ve společnosti Odense Letbane

Uživatelské panely
Uživatelské panely

Plně přizpůsobené panely pro snadné řízení komunikačních rozhraní.

Projektové šablony
Projektové šablony

Přednastavená šablona projektu s rolemi a oprávněními k rychlému spuštění projektů.

Přizpůsobitelné projektová struktura
Přizpůsobitelné projektová struktura

Nejvhodnější struktura projektu pro správu komunikačních rozhraní.

Založte si Easy Project zdarma

Všechny funkce | SSL ochrana | Denní zálohy

nebo

bez platby a bez instalace