Hlavní informace

Easy Project pro ekonomicky úsporné řízení projektů na školách

Stejně jako každá jiná organizace, také školy mají spoustu projektů, které si žádají správné řízení. Něco tak jednoduchého, jako je plánování a vedení schůze, se může ukázat jako dosti frustrující proces, pokud se věci nevyvíjí správným směrem.

Easy Project pro ekonomicky úsporné řízení projektů na školách

Není neobvyklé vidět školní schůze, které začínají jednou agendou a končí úplně jinou. Ve výsledku z takové schůze nikdo z účastníků nic nezískává a celé shromáždění se mění v plýtvání důležitými zdroji, zejména časem. Easy Project umožňuje školám zvládat jejich malé i velké projekty nákladovou efektivností a zároveň jim umožňuje se vyhnout plýtvání zdroji. Níže je přiblíženo, jakým způsobem tato platforma pomáhá.

Umožňuje ekonomické úsporné řízení projektů

Společným tématem na školách je nedostatek finančních prostředků. Školy fungují v mezích velmi těsných rozpočtů. Nadbytečné plýtvání zdroji je nepřítelem peněžních zdrojů. Pokud nikdo nerozumí své roli a ani roli ostatních, jedná se o plýtvání zdroji.

Zdroje jsou promrhány a realizace projektu je nekvalitní. Na druhou stranu, i jednu hodinu dlouhé schůze mohou být produktivní, když každý účastník zná agendu. Easy Project pomáhá s jasným přiřazením rolí, prostřednictvím kterých se poté dohlíží nad nadbytečným plýtváním zdroji, šetřením peníz a času.

Pomáhá s nákladově efektivním školením

Instruktážní materiál je jádrem vzdělávací normy školy. Noví učitelé potřebují přístup k instruktážním materiálům, aby pochopili normy, zatímco staří učitelé se musí ujistit, že mají přístup pouze k nejaktuálnější verzi dokumentů.

Správa těchto dokumentů je časově náročná a zároveň nákladná. Nové dodatky k instruktážním a školicím materiálům volají po obnově všech papírových dokumentů a po jejich rozšiřování mezi celým personálem. Na druhé straně Easy Project umožňuje školám vytvářet vlastní instruktážní dokumenty, vytvářet jejich verze, a zpřístupnit je na souhrnné platformě bez nutnosti existence papírové verze.

Vyzkoušet zdarma

Kreditní karta není vyžadována. Bez instalace, bez závazku.

Šetří čas při řešení administrativních úkonů

Rychlé řešení administrativních záležitostí je jádrem úspěchu každé instituce. Něco tak jednoduchého jako případ, kdy si hlavní zaměstnanec bere dovolenou, nebo někdo opouštějící svou pozici, může způsobit citelné narušení systému.

Tyto problémy se prohlubují ve chvíli, kdy se přiřazování rolí správným lidem stává komplikovanou záležitostí. Nicméně, v případě Easy Projectu je přiřazení rolí a úkolů jasné a srozumitelné. Vizuální zobrazení jednotlivých úkolů a rozdělení celého projektu do malých segmentů usnadňuje školní správě přiřazovat role a aktualizovat úkoly v kterémkoli okamžiku.

Správa více projektů současně

V malých institucích je malý tým zaměstnanců, ti musí spravovat mnoho projektů současně, aby si ponechali otevřené dveře pro nové příležitosti. Je nutno si uvědomit, že přetěžování jednoho zaměstnance a kompletní vynechání jiného zaměstnance představuje špatné využívání zdrojů.

Navíc je téměř nemožné řídit více projektů, pokud takový scénář nastane. A to je přesně ten případ, kdy Easy Project hraje zásadní roli. Správa úloh a zdrojů je díky tomu pro manažery hračka, umožňuje jim sledovat průběh úkolu v kterémkoli okamžiku nebo nově přiřadit role, aby došlo k zamezení tzv. nekontrolovaného rozsahu projektu (scope creep).

Jsou to právě drobné úpravy, které mohou přinést velké změny do škol a dalších vzdělávacích institucí. Platforma, jako je Easy Project, zajišťuje, aby školní správa mohla spravovat několik úkolů najednou a správně přidělovala prostředky k úspěšnému dosažení cílů navzdory těsným rozpočtům.

 

Autor: Anna Ogunnusi

 

Další informace

Založte si Easy Project zdarma

Všechny funkce | SSL ochrana | Denní zálohy

nebo

bez platby a bez instalace

×

Ikona Email 1

Chcete více článků ze světa řízení projektů?
Odebírejte naše novinky a nenechte si ujít ty nejlepší.

 

Tipy, příběhy a novinky pro snadnější řízení projektů.
Jednou za čas ve vašem inboxu.