Jaké trendy v projektovém řízení očekáváme v roce 2019
Nejen velké a střední firmy, ale i malé společnosti nebo živnostníci brzy pocítí potřebu řídit své projekty jinak a lépe než přes lístečky nalepené na monitoru nebo excelovou tabulku.
Firmy navíc budou chtít integrovat nástroje pro řízení projektů do svých softwarových systémů a propojit je tak s elektronickou poštou a dalšími interními komunikačními kanály. To jsou podle našich očekávání hlavní trendy v online nástrojích pro řízení projektů pro rok 2019. Pojďme si je rozebrat podrobněji.
Business Intelligence změří efektivitu projektu
Projektové řízení představuje koordinované využití zdrojů, jež má firma k dispozici, přes celé portfolio projektů a jeho prioritizaci. Na trhu vidíme trend, že se řízení projektů dostává i do nejvyšších pater firem, kde je stále více využívá senior a c-level management pro řízení strategických projektů. V roce 2019 proto počítáme s rozšířením Easy Projectu o Business Intelligence, která umožní dát firemní projekty do kontextu finančních výsledků celé firmy. Monitoruje náklady projektů, výnosy, personální náklady a je schopna v reálném čase poskytovat přesné údaje o efektivně projektů v kontextu celého byznysu. Dokáže také měřit ROI (Return on Investment) projektů v čase.
Easy Project 2019 - Business Intelligence - trendy
V souvislosti s Českem se často hovoří o nutnosti robotizace a automatizace výroby. I zde project management poslouží: přináší automatizaci řízení zdrojů, plánování výroby, servisu a dokonce pomůže i automatizaci obchodu a marketingu. My k tomu v příštím roce nabídneme i hlasové ovládání softwaru, aby manažeři i zaměstnanci mohli snadno řídit projekty i na cestách nebo v terénu. Zaměříme se také na menší firmy a živnostníky, protože projektové řízení využije prakticky každý, kdo se zabývá nějakým rozsáhlejším projektem: od velkých firem po střední a malé podniky až po jednotlivce.
Kreditní karta není vyžadována. Bez instalace, bez závazku.
Easy Project 2019 nabídne Lite verzi
Všichni řídí projekty, i když ne všichni si to uvědomují. Projekt je totiž základním nástrojem pro řízení změn, které se dějí nám všem. Každý ovšem - jak jednotlivec, tak firma - má jiné potřeby. Malému týmu či jednotlivci, který řeší jednotky projektů současně, stačí jednodušší nástroj na evidenci úkolů, odpracovaného času a příjmů a nákladů projektu, na druhé straně firma s 50 či 100 zaměstnanci řeší souběžně desítky až stovky menších či větších projektů - některé na strategické úrovni, jiné na operativní. Zde už je nutná prioritizace projektů s návazností na vytížení zdrojů a řízení kapacit - ideálně vše průhledné skrze celou firmu, jinak se běžně stává, že operativní záležitosti vyžírají zdroje strategickým projektům, které se potom nehýbou vpřed, a firma ztrácí konkurenceschopnost.
Easy Project - Plán vytížení zdrojů (Resource Master Plan) - milníky a vazby
V únoru přijdeme na český a slovenský trh s novým Easy Projectem 2019. Jeho součástí bude Lite verze, která firmám umožní maximálně rychlý a snadný vstup do řízení projektů v té oblasti, kde nejvíce potřebují, aniž by se na začátku obtěžovaly věcmi, které nepotřebují a již zmíněná Business Intelligence. Zároveň tato nová verze Easy Projectu umožní firmám i jednotlivcům další růst a automatizaci procesů. V rámci stále požadovanější integrace projektového řízení do softwarových infrastruktur firem představíme také vlastní řešení pro propojení Easy Projectu 2019 s Microsoft Exchange Serverem a SAP.
Autor: Lukáš Beňa