Hlavní informace

Proč CEO potřebují projektové řízení?

Myslíte, že by výkonní ředitelé dokázali vést své podniky ke stanoveným cílům, aniž by k tomu potřebovali metody projektového řízení?

Proč CEO potřebují řízení projektů?

V tomto článku se trochu zamyslím nad vztahem mezi rolemi výkonného ředitele a projektového manažera. Nejdříve krátce uvedu základní definice obou pojmů podle Google:

  • CEO (výkonný ředitel) je nejvýše postavený manažer v organizaci, který je v konečném důsledku odpovědný za přijímání manažerských rozhodnutí.
  • PM (projektový manažer) je osoba pověřená plánováním a realizací konkrétního projektu.

Easy Project 2017

Easy Project 2017

Vzhledem k těmto definicím mě napadá jedna otázka. Co jako výkonný ředitel potřebuji k tomu, abych přijal dobré manažerské rozhodnutí? Vzhledem k tomu, že všichni mohou činit rozhodnutí a tato mohou být buď špatná nebo dobrá, co rozhodne o tom, že právě to, které se chystám učinit, bude navždy dobrým?

Dobrá nálada? Pravděpodobně. Pěkné počasí za oknem? Možná. Ovšem to, co považuji za nejdůležitější, je něco docela jiného - lidé okolo mě. Lidé, které podporuji a kteří podporují mě právě v takových rozhodujících okamžicích.

Easy Project 2017

Easy Project 2017

V pozici výkonného ředitele by pravděpodobně každý oceňoval lidi, jako jsou projektoví manažeři, kteří umí vést své týmy, rychle přijímat rozhodnutí, dokončovat přidělené úkoly a v konečném důsledku informovat o celkovém pokroku svých projektů a navrhnout další kroky.

S několika projektovými manažery je pro libovolného výkonného ředitele bezpochyby nesrovnatelně jednodušší činit informovaná strategická rozhodnutí rychle a svědomitě, nehledě na typ podnikání - ziskové a neziskové organizace nebo státní instituce.

Easy Project 2017

Easy Project 2017

Ať už se firma rozhodne podnikat v tom či onom sektoru, sotva kdy bude prosperovat (nebo se v něm byť jen udrží) bez správného používání metod projektového řízení.

Není divu, že výběr softwaru pro správu projektů, který bude podporovat váš byznys, se lehce může stát jedním z nejdůležitějších strategických rozhodnutí, která kdy učiníte.

Easy Project 2017

Easy Project 2017

 

Autor: Lukáš Beňa

 

Další informace

Založte si Easy Project zdarma

Všechny funkce | SSL ochrana | Denní zálohy

nebo

bez platby a bez instalace

×

Ikona Email 1

Chcete více článků ze světa řízení projektů?
Odebírejte naše novinky a nenechte si ujít ty nejlepší.

 

Tipy, příběhy a novinky pro snadnější řízení projektů.
Jednou za čas ve vašem inboxu.