Hlavní informace

5 tipů, jak se stát nejlepším pracovníkem helpdesku

Když zákazníci volají nebo píšou na podporu, očekávají od klientského servisu rychlé a efektivní řešení svého problému. Zde je pár tipů, které vám pomohou stát se hvězdou klientské podpory.

5 tipů, jak se stát nejlepším pracovníkem helpdesku

Ať už jste součástí helpdesku nebo technické podpory, způsob, jakým budete reagovat a řešit problémy klientů, má na váš úspěch v podnikání značný vliv. Pozitivní zážitek z péče o zákazníky zvyšuje pravděpodobnost opakování zakázky.

Možná, že vaše organizace upřednostňuje používání termínu zákaznická podpora místo helpdesk. Ať tak či onak, příliš na tom nezáleží. Důležité je hlavně to, jak ji budete provádět. Zde je pět tipů, jak vyniknout a stát se nejlepším pracovníkem helpdesku.

Vytvořte si řídící panel (dashboard)

S pomocí analytických nástrojů v Easy Project můžete sledovat efektivitu péče o zákazníky v reálném čase. Pokud se pouze malé procento nespokojených zákazníků podělí o svou zkušenost, je obtížné posoudit výkonnost týmu.

Vyzkoušet zdarma

Kreditní karta není vyžadována. Bez instalace, bez závazku.

Zobrazování osobních a týmových metrik v řídicím panelu neboli dashboardu poskytuje rychlý přehled o výkonu s použitím ukazatelů, jako je doba odezvy, celkový objem podle komunikačních kanálů nebo míra okamžitého vyřešení případu.

S dashboardem máte přehled o potřebách zákazníků a příležitost najít další způsoby, jak tyto potřeby uspokojit. Lze například vytvořit vzdělávací výukový program, blogový příspěvek nebo white paper, který by vysvětloval a řešil problém, jež zákazník může mít.

Rovněž se nabízí příležitost k řešení požadavků a potřeb zákazníků zlepšením stávajících produktů a služeb. 

Easy Project Řídící panel Help Desk

Easy Project Řídící panel Help Desk

Požádejte o pomoc

Nejsme odborníci ve všem. Požádat kolegy o nějakou pomoc je příležitost se učit a růst. Vaši kolegové vám porozumí a podpoří vás. Vědí, že pokud se stejný problém objeví příště, budete již schopni se s ním vypořádat sami a pokud budou sami potřebovat pomoc, budete tu pro ně, abyste je podpořili.

Vytvoření kooperativního prostředí usnadní komunikaci a zvýší efektivitu celého týmu. Výsledkem bude lepší odezva na lístky a synergie v týmu. S Easy Projectem můžete snadno oslovit své kolegy nebo prozkoumat znalostní bázi společnosti, a zabere to jen pár kliknutí.

Nezapomínejte na follow-up

Dokonce i když je lístek už uzavřen, dejte si tu práci a udělejte následný follow-up společně s vaším zákazníkem (autorem lístku). Ukazujete tím svou oddanost vaší práci a vaší péči. Zákazník toto gesto ocení a bude s největší pravděpodobností reagovat pozitivně při pozdějším sdílení zpětné vazby na spokojenost se zákaznickou podporou.

Otevřete lístek

Pro každou žádost nebo incident vždy otevřete lístek. Lístek podpory je nejlepší způsob, jak zachytit veškerou vykonanou práci. Zaručuje, že každý požadavek bude skutečně řešen a zodpovězen. Lístky lze prioritizovat a tím usnadnit workflow týmu a zároveň podpořit kontinuitu řešení, pokud některý člen týmu odejde nebo když potřebujete předat lístek jinému agentovi.

Easy Project Nový lístek (úkol) pro Help Desk

Easy Project Nový lístek (úkol) pro Help Desk

Znejte svého zákazníka

Než odpovíte na lístek zákazníka, věnujte čas prohlížení komunikační historie lístku či předchozích lístků, které dotyčný zákazník otevřel. Získání co nejvíce informací o klientovi vám pomůže navrhnout nejlepší postup a urychlit předání lístku týmu, který může jeho problém definitivně vyřešit.

Být nejlepším pracovníkem podpory vyžaduje konstantní péči. Názory na to, co znamená být nejlepší, se pochopitelně mohou lišit, nicméně předchozí tipy vám alespoň pomohou vyniknout a dostat vás tam, kde chcete být.

Více informací naleznete na produktové stránce a v produktové dokumentaci.

 

Autor: Sabina Makhmudová

 

Další informace

Založte si Easy Project zdarma

Všechny funkce | SSL ochrana | Denní zálohy

nebo

bez platby a bez instalace

×

Ikona Email 1

Chcete více článků ze světa řízení projektů?
Odebírejte naše novinky a nenechte si ujít ty nejlepší.

 

Tipy, příběhy a novinky pro snadnější řízení projektů.
Jednou za čas ve vašem inboxu.