Hlavní informace

Baselines ukazují skutečný výkon projektu oproti očekávání

Důležitým pojmem projektového řízení je baseline neboli výchozí časový plán. Ten slouží jako nástroj pro měření výkonnosti projektu.

Baselines ukazují skutečný výkon projektu oproti očekávání

S pomocí základních údajů o projektu je možné provést analýzu ke zjistění aktuálních výkonů v porovnání s očekávanou úrovní aktivity ve stanovené časové fázi. Easy Gantt PRO obsahuje funkci pro zobrazení výchozího plánu (baseline). Výchozí plán se ani po úpravě skutečného plánu nijak nezmění.

Easy Gantt vám umožňuje vytvářet více baselines, které figurují jako klony projektového plánu v různých časových okamžicích. Než začnete používat baselines, musíte mít tento modul povolený v nastavení projektu, jak je znázorněno na následujícím obrázku.

 

Nejprve aktivujte Easy Baselines na projektu

 Nejprve aktivujte Easy Baselines na projektu

 

Baseline je snadné vytvořit

Je-li modul aktivován, stačí otevřít kartu Easy Gantt na libovolném projektu, kde se nyní pod záložkou Nástroje (Tools) v pravém horním rohu obrazovky objeví možnost Baselines. Klikněte na ni, vyberte Vytvořit a zadejte název vaší baseline.

Poté uvidíte, že všechny úkoly a milníky na časové ose Easy Ganttu se rozdělí do dvou řádků, kde v horním řádku jsou vaše aktuální úkoly/milníky a ty pod ním jsou původní úkoly v době, kdy jste vytvářeli tuto baseline. Tímto způsobem získáte skvělý přehled o všech změnách, které jste kdy udělali.

 

Takto Easy Baselines vypadají na časové ose (žlutě)

Takto Easy Baselines vypadají na časové ose (žlutě)

 

Vedle vizuálního znázornění baselines na časové ose Easy Ganttu je možné vidět údaje o datu začátku a ukončení úkolů v baseline, a to v informačních sloupcích po levé straně časové osy. Tyto dodatečné informace vám pomohou, když potřebujete porovnat aktuální datum začátku a ukončení úkolu s původním plánem (baseline).

 

Data začátku a konce úkolů v Easy Baselines

Data začátku a konce úkolů v Easy Baselines

 

Více informací naleznete v produktové dokumentaci.

 

Autor: Lukáš Beňa

 

Další informace

Založte si Easy Project zdarma

Všechny funkce | SSL ochrana | Denní zálohy

nebo

bez platby a bez instalace

×

Ikona Email 1

Chcete více článků ze světa řízení projektů?
Odebírejte naše novinky a nenechte si ujít ty nejlepší.

 

Tipy, příběhy a novinky pro snadnější řízení projektů.
Jednou za čas ve vašem inboxu.