Hlavní informace

Zmizí servery?

Společnost Atlassian, významný hráč na trhu projektového řízení, oznámila konec serverového řešení Jira. Proces ukončení bude zahájen již letos – vyvstává tedy otázka: „Je to začátek konce serverových řešení?

Zmizí servery?

 

Než si ji zodpovíme, podívejme se nejprve na pojmy „Server” a „Cloud”.

 

Serverové řešení je navrženo pro váš vlastní server, to znamená, že sami hostujete software. Zakoupením tohoto řešení získáte software k instalaci a zdrojový kód.

 

Cloudové řešení je hostováno na serverech poskytovatele, jako jsou Easy Software nebo Atlassian, v různých lokacích. Zakoupením tohoto řešení získáte právo používat software v cloudu po dobu, kterou si předplatíte.

 

Tady jsou 3 důvody, proč si myslíme, že serverová řešení mohou pomalu mizet, a také 3 důvody, proč by mohly i nadále přetrvat.

 

Serverová řešení přetrvají, protože:

 

 1. Jsou „starým známým“ řešením

  Lidi se raději drží toho, co znají, než aby se rozhodli pro něco nového. Serverová řešení už tu jsou nějaký ten pátek – mnoho klientů si na ně prostě zvyklo a nebude nic měnit.

 

 1. Nabízejí solidní zabezpečení a kontrolu

  Nakládání s citlivými informacemi je každodenní záležitostí mnoha velkých společností, které se řídí specifickými pokyny k ochraně údajů. Za takových okolností se musí držet serverového řešení, a přechod na cloud pro ně nepřichází v úvahu.

 

 1. Jejich údržba je pro velké společnosti poměrně snadná

  Na rozdíl od malých a středních podniků, mají velké společnosti a korporace obvykle specializovaný IT tým IT. Technici mohou snadno provozovat a udržovat servery a provádět aktualizace. V takém případě není třeba zapojovat externí pracovníky = žádné další náklady pro rozpočet společnosti.

 

 

Hledáte nejlepší alternativu k Jira Serveru? Easy.

Mějte všechny nástroje pro dokonalé plánování, správu a kontrolu projektů v jediném softwaru.

 

Objevte Easy Project

 

 

 

Easy Project
 

 

Serverová řešení zmizí, protože:

 

 1. Vyžadují vyšší počáteční náklady

  Při nákupu serverového řešení mluvíme o tisícech dolarů či eurech. Pro mnoho malých a středních podniků jsou vyšší počáteční náklady překážkou, přes kterou vlak nejede. U cloudového řešení se naproti tomu můžete rozhodnout pro různé cenové plány, přizpůsobené rozpočtu společnosti – platby na měsíční, čtvrtletní nebo roční bázi.

 

 1. Jsou méně přizpůsobivé a postrádají aktualizace

  Aktualizace cloudových softwarových řešení jsou snadné a není třeba, aby se do nich klient nijak zapojoval. U serverového řešení ale musíte mít osobu, která tyto aktualizace nainstaluje. Kvůli některým řešením a přizpůsobením na míru pak může být tento proces ještě složitější. Nemluvě o tom, že aktualizace skutečného fyzického serveru, upgrady paměti RAM nebo výměna hardwaru vyžadují další úroveň technických dovedností. A samozřejmě finance navíc.

 

 1. Vyžadují technický tým uvnitř společnosti

  Při používání serverového řešení jsou společnosti plně odpovědné za údržbu hardwaru a instalaci upgradů softwaru. Mnoho společností s místními servery obvykle mívá specializovaného technika nebo dokonce celý tým, aby zajistily bezproblémový chod datových serverů.

 

A jaký je váš názor na serverová řešení? Měli by zůstat? Dejte nám vědět, jak se na celou věc díváte vy.

 

Hledáte nejlepší serverové řešení pro správu projektů, nebo chcete migrovat z JIRA na jiné serverové řešení? Pak už nemusíte hledat! Odpovědí je Easy Project – software s nejlepšími profesionálními nástroji pro řízení projektů pod jednou střechou.

 

Autor: Anna Ogunnusi

 

Další informace

Založte si Easy Project zdarma

Všechny funkce | SSL ochrana | Denní zálohy

nebo

bez platby a bez instalace

×

Ikona Email 1

Chcete více článků ze světa řízení projektů?
Odebírejte naše novinky a nenechte si ujít ty nejlepší.

 

Tipy, příběhy a novinky pro snadnější řízení projektů.
Jednou za čas ve vašem inboxu.