Řízení projektů jednoduše – blog, tipy, zdroje

5/10/2022 | 7 minutes read

Co je třeba vědět o HelpDesku v Easy Projectu

Technologie se vyvíjí a odborníci uvádějí na trh stále nové a inovativní nástroje. Systém HelpDesk se používá napříč globálním trhem za účelem zefektivnění služeb zákazníkům. Nasazení HelpDesku podporuje jak interní, tak i externí klienty a zákazníky.

4/26/2022 | 6 minutes read

Jak budovat důvěru v PM týmu řízeném na dálku

Zeptali jsme se vlivných osobností a lídrů v oblasti lidských zdrojů na jejich nejlepší tipy pro budování důvěryhodného pracoviště. Společnosti mohou zlepšit svou kulturu na pracovišti stanovením jasných cílů a řešením předsudků manažerů spojených se zaměstnáváním na dálku.
4/12/2022 | 5 minutes read

Proč je alokace zdrojů klíčovou součástí řízení vašich projektů

Realistická očekávání a odhady času, rozpočtů a zdrojů na projektech. To jsou tři základní oblasti, které je potřeba si ujasnit před zahájením každého projektu. Dnes se podíváme na zdroje a na to, jak se může zlepšit řízení vašich projektů, pokud je plánujete efektivně.
3/29/2022 | 7 minutes read

Nejdůležitější funkce Easy Projectu, které potřebujete

Easy Project je flexibilní a časově úsporný nástroj pro správu projektů. Tato webová aplikace pomáhá také se sledováním úkolů. Pomocí Easy Projectu můžete spravovat více projektů, sledovat své zaměstnance a monitorovat jejich každodenní výkon.

3/22/2022 | 4 minutes read

Technická informace: Microsoft ruší základní ověřování – jsme připraveni

Společnost Microsoft oznámila záměr zrušit přihlašování pomocí jednoduchého uživatelského jména a hesla a připravuje na tuto změnu své uživatele. Proto jsme zde, abychom vás informovali o celém tomto nejnovějším vývoji a o tom, jak je na něj Easy Project připraven.

3/15/2022 | 6 minutes read

Jak provádět odhady projektů v Easy Projectu

Parallel, blog akreditovaný APM, zmiňuje špatné odhady / nedodržení termínů jako první a nejdůležitější faktor, který vede k tomu, že projekty nedosahují standardních požadovaných výsledků. Čas je v tomto modelu jedním ze tří hlavních omezujících prvků, vedle rozpočtu a rozsahu.

3/8/2022 | 7 minutes read

Proč je pro vás vhodný privátní cloud Easy Project

Cloud computing je v dnešní době v módě a dochází k výraznému nárůstu využívání a zavádění cloud computingu v organizacích i mezi jednotlivci.

3/1/2022 | 6 minutes read

Pouštět se do toho projektu, nebo ne? Jak zjistit, jaký je finanční potenciál projektu díky analýze nákladů

Woody Allen jednou řekl: „Peníze jsou lepší než chudoba, přinejmenším z finančních důvodů.“ Při otázce výnosnosti vašich projektů by sice humor měl jít stranou, ale do jisté míry se Allenova výroku můžete držet.

2/22/2022 | 6 minutes read

Šablony projektů: co umí a jak dokážou zefektivnit vaši práci? Jak zlepšit fázi plánování projektu díky ověřeným šablonám

Předpokládáme, že pro každý projekt si na začátku vytváříte něco jako plán. Ten by měl zaručit, že v průběhu prací na nic nezapomenete a budete mít na očích všechny potřebné deliveries.
2/15/2022 | 9 minutes read

Projektové řízení: Jak nestagnovat a posunout se v kariéře? Pár tipů od seniorního projekťáka

Jednou jsme na pohovoru položili uchazeči klasickou otázku: „Co podle vás dělá projektový manažer?“ Odpověď, jakkoli stručná a trochu přitažena za vlasy, zafungovala jako sympatický icebreaker: „Vše.“
2/8/2022 | 4 minutes read

Trendy projektového řízení za rok 2021: Kam směřuje řízení projektů?

Turbulentní rok 2020 udělal tlustou čáru za tím, co bylo do té doby normální. Jak moc byl loňský rok odlišný a jak se firmy popasovaly s novými výzvami? Přečtěte si o nejvýznamnějších trendech v projektovém řízení, které vychází z průzkumu se 115 českými i zahraničními manažery. Načerpáte inspiraci pro řízení vašich vlastních projektů.

2/1/2022 | 7 minutes read

Projektový rozpočet – vše, co potřebujete vědět: Jak správně odhadnout, vytvořit a uhlídat financování vašeho projektu

Projektovému manažerovi dokáže práci zkomplikovat vícero věcí, ale rozpočet je jednou z těch nejzapeklitějších. Na druhou stranu, je skvělé, když v přehledu financí vidíte, že vše odsýpá, jak má – nejenom z hlediska timingu, ale i nákladů.

1/25/2022 | 8 minutes read

6 nejčastějších stresorů při řízení projektů a jak je zvládat

Stres je zcela přirozenou součástí práce projektového manažera v každé oblasti byznysu. Dnes se podíváme na to, jaký vám pomůže projektový software nejen při řízení projektů, ale také při řízení stresu, který s sebou přinášejí.
1/18/2022 | 6 minutes read

Easy Project se spojuje s Integromatem a nabízí nespočet možností integrace

Easy Project je intuitivní a jednoduchý nástroj pro správu projektů, který pomáhá sledovat pokrok vašich kolegů a pomáhá jim vizualizovat projekty. Skvělou zprávou pro týmy projektových manažerů však je, že Easy Project se nedávno integroval s Integromatem, což je další užitečná platforma.

1/11/2022 | 5 minutes read

Jak zachránit projekt, kterému hoří termín: 5+1 akčních kroků pro efektivní hašení projektů

O tom, jak se připravit na projekt a zahájit práce na něm, najdete na Easy Project blogu množství kvalitních a relevantních informací. Někdy se ale můžete snažit sebevíc, a přesto to s vaším projektem v jisté fázi začne jít z kopce.

1/4/2022 | 3 minutes read

Dosahujte projektových cílů pomocí správy požadavků v Easy Projectu

Správné řízení požadavků zákazníků je základním předpokladem dobře realizovaných projektů. Řízení požadavků zahrnuje několik klíčových principů, jako je sběr, analýza, zpřesnění a stanovení priorit požadavků na produkt.

12/28/2021 | 6 minutes read

Jak dělat správná rozhodnutí během řízení projektů

Jedna z nejdůležitějších schopnosti skvělého projektového manažera je schopnost udělat důležitá a ne vždy zrovna příjemná rozhodnutí i ve chvíli, kdy to není vůbec jednoduché. „Zavelet“, a vzít tak na sebe zodpovědnost vyžaduje intuici a dostatek zkušeností. A data.
12/21/2021 | 4 minutes read

Vizuální správa financí projektu se strukturou rozpadu nákladů (CBS)

Věděli jste, že i projektové finance mohou být vizuální? Tomuto zobrazení se říká struktura rozpadu nákladů (CBS). CBS umožňuje rychle zobrazit a/nebo alokovat náklady na nejnižší úroveň struktury rozpadu práce (WBS).

12/15/2021 | 2 minutes read

Technická informace: Aplikace Easy Project není chybou zabezpečení CVE-2021-44228 ovlivněna

Naše aplikace Easy Project je zcela bezpečná v cloudovém i serverovém řešení. Neobsahuje žádný Java kód.

12/14/2021 | 5 minutes read

Proč by projektoví manažeři měli být i lídři v komunikaci

Na webu najdete stovky článků o komunikaci v projektovém týmu, které píšou o obecných pravidlech. My se raději zaměříme na to, jak pomocí nástrojů projektového řízení reagovat na konkrétní výzvy, kterým s vaším týmem dennodenně čelíte.
12/7/2021 | 7 minutes read

Jak zvládnout rychlý růst středně velké firmy díky dobrému project managementu

Příběhy úspěšných rockových kapel a byznysů toho mají leccos společného. Ze začátku je to spíš o nadšení a zábavě, ale s prvním úspěchem se musíte vypořádat s věcmi jako jsou třeba smlouvy, časový harmonogram nebo zařizování svého prvního velkého turné.
11/30/2021 | 4 minutes read

Proč by měl být obchodník také dobrým projektovým manažerem

Možná jste už taky někdy slyšeli větu: „Projektový management je jen pro projekťáky, my ostatní ho nepotřebujeme.” Tento názor může často pocházet z obavy vyzkoušet nový nástroj nebo z jeho nepochopení. Může ale být projektový management přínosný také pro sales tým? A jak ho využívat v případě, že nejste projektový manažer?

11/23/2021 | 4 minutes read

Jak získat víc času na skutečnou práci

Desítky otevřených oken a celá řada různých uživatelských rozhraní. Spousta času stráveného přemítáním, v jakém okně vlastně člověk řeší daný task a v jaké aplikaci se k němu odehrává konverzace. Konstantní přepínání mezi nástroji navíc odvádí pozornost od toho, co je skutečně důležité.
11/16/2021 | 8 minutes read

Jaké jsou nejčastější chyby na začátku projektu?

Ať už jste u svého posledního projektu řešili nějaké více či méně nepříjemné problémy, část z nich určitě měla příčinu v přípravné fázi. Pokud se teď chystáte začít nový projekt, podívejte se na naše osvědčené tipy, na co na startu nezapomenout.
11/9/2021 | 6 minutes read

Rozběhněte své projekty chytřeji pomocí myšlenkových map

Na začátku každého projektu se vám toho hlavou honí hodně. Spolu s vašimi kolegy shromažďujete nápady, vize a všechny detaily, ze kterých pak můžete poskládat celý projekt. Podívejte se proto na mindmapping – chytrou techniku, která dá vašim nápadům strukturu.

11/2/2021 | 1 minute read

Webinář: Jak z nového Easy Projectu 11+ vytěžit maximum?

Easy Project 11+ je tady, aby posunul vaše projekty na další úroveň. Podívejte se na náš záznam webináře a zjistěte, jak vám novinky v Easy Projectu 11+ usnadní řízení projektů i obchodu.

10/26/2021 | 4 minutes read

Co se mi z pohledu CEO líbí na novém Easy Projectu 11+

Dobrý den, jmenuji se Filip Morávek a jsem CEO společnosti Easy Software, která stojí za nástrojem Easy Project. Už 14 let propojujeme svět technologii s prověřenými praktikami projektového řízení. A nový Easy Project 11+ je dalším klíčovým milníkem na této cestě. Dovolte, abych vám na následujících řádcích představil proč.

10/12/2021 | 6 minutes read

Seznamte se s novým Easy Projectem 11+ (přehled funkcí)

Nové myšlenkové mapy, B2B CRM, vylepšený HelpDesk pro vaše klienty, vyhledávání Search 2.0 a vysoce kontrastní motiv. Jste připraveni na pořádnou nálož novinek, které nabízí inovovaná verze oblíbeného PM řešení Easy Project 11+? Čtěte dále a dozvíte se více o všech nových funkcích pro řízení projektů a dalších klíčových byznysových potřeb v jedné aplikaci.

9/28/2021 | 4 minutes read

Jak vám Easy Project pomůže poskytovat dlouhodobě lepší zákaznické služby

Pokud jste poskytovatelem služeb, musí pro vás být zákaznická zkušenost jednou z největších výzev. Zákazníci většinou neváhají s přechodem z produktu A na produkt B, ale v případě služeb někdy váhají.

9/14/2021 | 6 minutes read

Proč na dobrém projektovém manažerovi záleží

Projektový manažer – ten, jehož hodiny jsou v rozpočtu vždy rozporovány. Ten, kdo ví o všem příliš málo, ale říká ostatním, co mají dělat. Ten, kdo irituje celý tým vyptáváním se „kdy už to bude“.

8/31/2021 | 7 minutes read

Jak úspěšně přejít na agilní řízení projektů: Co (ne)dělat proto, aby vaše transformace na agile vyšla, jak doufáte

Z agilní strategie se stall buzzword a její přijetí právem zní lákavě – slibuje totiž větší spokojenost zákazníků, rychlejší uvedení produktů na trh a vyšší výnosy při nižších nákladech.

8/17/2021 | 4 minutes read

Výhody používání Easy Projectu pro poskytovatele veřejných služeb

Poskytovatelé veřejných služeb a statků mají v ekonomice zvláštní místo. Produkují zboží a služby, které mají být využívány veřejností, aniž by byl z jejich používání kdokoli vyloučen, což výrazně zvyšuje velikost jejich řešení.

8/10/2021 | 5 minutes read

Není riziko jako riziko – různé tipy nástrah v projektovém řízení: Pár tipů pro jednodušší řízení rizik díky jejich efektivnímu rozdělení

Jak se – speciálně v roce 2021 – neztratit v množství nástrah, které číhají na váš projekt? Řešením je jejich prioritizace díky přesnému identifikování a kategorizaci.

8/3/2021 | 6 minutes read

Jak může správný nástroj pro správu zdrojů změnit vaši práci z domova

Google, Microsoft, Apple, Amazon, Twitter, Hitachi, Chevron, Salesforce či Spotify. Globální společnosti po celém světě kvůli pandemii onemocnění Covid-19 zavádějí povinnou práci z domova.

7/27/2021 | 5 minutes read

Jak vytvořit fungující rozpočet projektu: 3 konkrétní tipy + nástroje pro snadné vytváření a sledování budgetu

Peníze. Říci, že vše se točí jenom kolem nich, by bylo asi příliš. Na druhou stranu projekt, který i za cenu maximálního úsilí skončí s minimálním ziskem, nebo dokonce v mínusu, potěší jen málokdy. Jenže, jak se zbavit strachu z rozpočtových financí a mít radost, že investice mají smysl a přináší výsledky?

7/20/2021 | 5 minutes read

Pracovat chytře: Jak najít správnou rovnováhu mezi krátkodobými požadavky a dlouhodobými projekty

Rozlišování mezi krátkodobými a dlouhodobými cíli a potřebami je jednou z nejdlouhodobějších výzev jak pro jednotlivce, tak pro organizace. Každý den přináší tlaky ze všech směrů, které vás rozhoupávají jako plachetnici v rozbouřených vodách.

7/13/2021 | 5 minutes read

Nejlepší nástroje pro řízení digitálních projektů (2. díl): Jak na rizika, finance a lidi

Gratulujeme! Pokud jste četli i náš první díl, tak polovinu „přípravy“ na řízení vašeho digitálního projektu již máte za sebou. Ve druhé části blogu se podíváme na rizika, která vás u projektového řízení tohoto typu projektů čekají a na to, jak je efektivně řešit pomocí nástrojů v Easy Projectu. Od plánování, přes risk management až po umění efektivní komunikace.
7/6/2021 | 4 minutes read

Jak Scrum podporuje agilní vývoj softwaru

Organizace po celém světě v dnešní době používají jako základní kámen svého vývoje softwaru nějakou agilní metodiku, zejména nástěnku Scrum. Scrum sám o sobě však nemusí plně využívat potenciál agilního přístupu.

6/29/2021 | 6 minutes read

Rozšiřte svůj Easy Project pomocí podnikového wiki softwaru BlueSpice

Společnost Easy Software s potěšením oznamuje strategické partnerství se společností Hallo Welt! GmbH. V rámci tohoto nově vzniklého partnerství dochází k propojení předního software pro řízení projektů Easy Project s podnikovým wiki softwarem BlueSpice, který je postaven na MediaWiki, softwaru Wikipedie.

6/22/2021 | 1 minute read

Případová studie: Standardizované řízení projektů v odvětví IT služeb – Seidor Consulting

Seidor Consulting je nadnárodní technologická poradenská společnost, která poskytuje širokou škálu služeb včetně vývoje a údržby aplikací, infrastruktury a outsourcingu IT.

...

Založte si Easy Project zdarma na 30 dní

Všechny funkce | SSL ochrana | Denní zálohy