Řízení projektů jednoduše – blog, tipy, zdroje

11/30/2021 | 4 minutes read

Proč by měl být obchodník také dobrým projektovým manažerem?

Možná jste už taky někdy slyšeli větu: „Projektový management je jen pro projekťáky, my ostatní ho nepotřebujeme.” Tento názor může často pocházet z obavy vyzkoušet nový nástroj nebo z jeho nepochopení. Může ale být projektový management přínosný také pro sales tým? A jak ho využívat v případě, že nejste projektový manažer?

11/23/2021 | 4 minutes read

Jak získat víc času na skutečnou práci?

Desítky otevřených oken a celá řada různých uživatelských rozhraní. Spousta času stráveného přemítáním, v jakém okně vlastně člověk řeší daný task a v jaké aplikaci se k němu odehrává konverzace. Konstantní přepínání mezi nástroji navíc odvádí pozornost od toho, co je skutečně důležité.
11/16/2021 | 8 minutes read

Jaké jsou nejčastější chyby na začátku projektu?

Ať už jste u svého posledního projektu řešili nějaké více či méně nepříjemné problémy, část z nich určitě měla příčinu v přípravné fázi. Pokud se teď chystáte začít nový projekt, podívejte se na naše osvědčené tipy, na co na startu nezapomenout.
11/9/2021 | 6 minutes read

Rozběhněte své projekty chytřeji pomocí myšlenkových map

Na začátku každého projektu se vám toho hlavou honí hodně. Spolu s vašimi kolegy shromažďujete nápady, vize a všechny detaily, ze kterých pak můžete poskládat celý projekt. Podívejte se proto na mindmapping – chytrou techniku, která dá vašim nápadům strukturu.

11/2/2021 | 1 minute read

Záznam webináře: Jak z nového Easy Projectu 11+ vytěžit maximum?

Easy Project 11+ je tady, aby posunul vaše projekty na další úroveň. Podívejte se na náš záznam webináře a zjistěte, jak vám novinky v Easy Projectu 11+ usnadní řízení projektů i obchodu.

10/26/2021 | 4 minutes read

Co se mi z pohledu CEO líbí na novém Easy Projectu 11+

Dobrý den, jmenuji se Filip Morávek a jsem CEO společnosti Easy Software, která stojí za nástrojem Easy Project. Už 14 let propojujeme svět technologii s prověřenými praktikami projektového řízení. A nový Easy Project 11+ je dalším klíčovým milníkem na této cestě. Dovolte, abych vám na následujících řádcích představil proč.

10/12/2021 | 6 minutes read

Seznamte se s novým Easy Projectem 11+ (přehled funkcí)

Nové myšlenkové mapy, B2B CRM, vylepšený HelpDesk pro vaše klienty, vyhledávání Search 2.0 a vysoce kontrastní motiv. Jste připraveni na pořádnou nálož novinek, které nabízí inovovaná verze oblíbeného PM řešení Easy Project 11+? Čtěte dále a dozvíte se více o všech nových funkcích pro řízení projektů a dalších klíčových byznysových potřeb v jedné aplikaci.

9/28/2021 | 4 minutes read

Jak vám Easy Project pomůže poskytovat dlouhodobě lepší zákaznické služby

Pokud jste poskytovatelem služeb, musí pro vás být zákaznická zkušenost jednou z největších výzev. Zákazníci většinou neváhají s přechodem z produktu A na produkt B, ale v případě služeb někdy váhají.

9/14/2021 | 6 minutes read

Proč na dobrém projektovém manažerovi záleží

Projektový manažer – ten, jehož hodiny jsou v rozpočtu vždy rozporovány. Ten, kdo ví o všem příliš málo, ale říká ostatním, co mají dělat. Ten, kdo irituje celý tým vyptáváním se „kdy už to bude“.

Online project management makes sense for companies with ten or more employees
9/7/2021 | 7 minutes read

Pět lekcí pro novou project managementovou sezónu

Co jsme si uvědomili minulý rok a chceme si vzít do nové pracovní sezóny? Od video meetingů, přes nástroje až po vlastní sebereflexi – zamyslete se s námi nad některými aspekty současného řízení projektů.

8/31/2021 | 7 minutes read

Jak úspěšně přejít na agilní řízení projektů: Co (ne)dělat proto, aby vaše transformace na agile vyšla, jak doufáte

Z agilní strategie se stall buzzword a její přijetí právem zní lákavě – slibuje totiž větší spokojenost zákazníků, rychlejší uvedení produktů na trh a vyšší výnosy při nižších nákladech.

8/17/2021 | 4 minutes read

Výhody používání Easy Projectu pro poskytovatele veřejných služeb

Poskytovatelé veřejných služeb a statků mají v ekonomice zvláštní místo. Produkují zboží a služby, které mají být využívány veřejností, aniž by byl z jejich používání kdokoli vyloučen, což výrazně zvyšuje velikost jejich řešení.

8/10/2021 | 5 minutes read

Není riziko jako riziko – různé tipy nástrah v projektovém řízení: Pár tipů pro jednodušší řízení rizik díky jejich efektivnímu rozdělení

Jak se – speciálně v roce 2021 – neztratit v množství nástrah, které číhají na váš projekt? Řešením je jejich prioritizace díky přesnému identifikování a kategorizaci.

8/3/2021 | 6 minutes read

Jak může správný nástroj pro správu zdrojů změnit vaši práci z domova

Google, Microsoft, Apple, Amazon, Twitter, Hitachi, Chevron, Salesforce či Spotify. Globální společnosti po celém světě kvůli pandemii onemocnění Covid-19 zavádějí povinnou práci z domova.

7/27/2021 | 5 minutes read

Jak vytvořit fungující rozpočet projektu: 3 konkrétní tipy + nástroje pro snadné vytváření a sledování budgetu

Peníze. Říci, že vše se točí jenom kolem nich, by bylo asi příliš. Na druhou stranu projekt, který i za cenu maximálního úsilí skončí s minimálním ziskem, nebo dokonce v mínusu, potěší jen málokdy. Jenže, jak se zbavit strachu z rozpočtových financí a mít radost, že investice mají smysl a přináší výsledky?

7/20/2021 | 6 minutes read

Pracovat chytře: Jak najít správnou rovnováhu mezi krátkodobými požadavky a dlouhodobými projekty

Rozlišování mezi krátkodobými a dlouhodobými cíli a potřebami je jednou z nejdlouhodobějších výzev jak pro jednotlivce, tak pro organizace. Každý den přináší tlaky ze všech směrů, které vás rozhoupávají jako plachetnici v rozbouřených vodách.

7/13/2021 | 6 minutes read

Nejlepší nástroje pro řízení digitálních projektů (2. díl): Jak na rizika, finance a lidi

Gratulujeme! Pokud jste četli i náš první díl, tak polovinu „přípravy“ na řízení vašeho digitálního projektu již máte za sebou. Ve druhé části blogu se podíváme na rizika, která vás u projektového řízení tohoto typu projektů čekají a na to, jak je efektivně řešit pomocí nástrojů v Easy Projectu. Od plánování, přes risk management až po umění efektivní komunikace.

7/6/2021 | 4 minutes read

Jak Scrum podporuje agilní vývoj softwaru

Organizace po celém světě v dnešní době používají jako základní kámen svého vývoje softwaru nějakou agilní metodiku, zejména nástěnku Scrum. Scrum sám o sobě však nemusí plně využívat potenciál agilního přístupu.

6/29/2021 | 6 minutes read

Rozšiřte svůj Easy Project pomocí podnikového wiki softwaru BlueSpice

Společnost Easy Software s potěšením oznamuje strategické partnerství se společností Hallo Welt! GmbH. V rámci tohoto nově vzniklého partnerství dochází k propojení předního software pro řízení projektů Easy Project s podnikovým wiki softwarem BlueSpice, který je postaven na MediaWiki, softwaru Wikipedie.

6/22/2021 | 1 minute read

Případová studie: Standardizované řízení projektů v odvětví IT služeb – Seidor Consulting

Seidor Consulting je nadnárodní technologická poradenská společnost, která poskytuje širokou škálu služeb včetně vývoje a údržby aplikací, infrastruktury a outsourcingu IT.

6/15/2021 | 5 minutes read

3 příklady pro každodenní použití mobilní aplikace na řízení projektů

Když se řekne „mobilní aplikace na řízení projektů“, můžete si představit téměř cokoli. Od kopie robustního softwaru (více či méně vydařeného a zkomprimovaného do chytrého telefonu) po sice jednoduchý, ale takřka zbytečný chat tool. Můžete vůbec pomocí mobilní aplikace skutečně řídit projekty? Pojďme si otestovat novou nativní apku Easy Project přímo ve třech typických situacích, kterým jako manažeři denně čelíte.

6/1/2021 | 2 minutes read

Webinář: Nový Easy Project 11 a jak z něj získat maximum pro váš byznys

Nejnovější verze Easy Projectu je tady spolu s novým moderním rozhraním a výkonnými funkcemi! Podívejte se na náš záznam webináře (níže) a zjistěte, jak vám nový Easy Project 11 s novou mobilní aplikací pomůže při vaší práci.

5/25/2021 | 6 minutes read

TOP 4 benefity nového Easy Projectu 11 pro projektové manažery

Řízení projektů je všechno, jen ne procházka růžovým sadem – všude kolem samé otázky, komplikace a deadliny. Jenomže když projekt úspěšně odevzdáte, dostaví se pocit k nezaplacení. Jak si cestu k němu ulehčit a mnohokrát i zrychlit? Projektový manažer potřebuje na své straně partnera, na kterého se může během všech fází projektového řízení spolehnout.

5/19/2021 | 6 minutes read

Novinka Easy Project 11 – Přehled funkcí

Výsledkem velkého posílení současného Easy Projectu je nová verze „11“. Jak ji můžete využít při své každodenní práci? To vám vysvětlíme v tomto článku – seznamte se s osmi funkcemi, které nepochybně vylepší způsob, jakým dnes řídíte své projekty.

Best Tools for Digital Project Management (Part 1)
5/5/2021 | 7 minutes read

Nejlepší nástroje pro řízení digitálních projektů (1. díl): V čem se odlišuje řízení digitálních projektů od těch klasických a jak je mít pevně v rukou

Mezi „klasickými“ projekty a těmi digitálními je několik rozdílů, které se projevují i v projektovém řízení. Manažer digitálních projektů zde má také rozšířenou roli – měl by mít přehled o UI/UX, grafickém designu, kódování a analytice.

5/2/2021 | 2 minutes read

Jedinečná pracovní příležitost ve Zlíně? Spoluvytvářej světově úspěšný software!

Pracovat ve světově úspěšné firmě a přitom zůstat ve Zlíně? Proč by ne? Díky Easy Projectu bude moct precizní práci Zlíňanů opět poznat celý svět! A i když má IT odvětví o budoucnost postaráno, neznamená to, že každá firma dokáže v silné konkurenci uspět – proto je důležité vybrat si správně.

Take Greater Control of Your Project Management Through Workflow
4/21/2021 | 5 minutes read

Ovládejte řízení svých projektů lépe díky workflow

Workflow lze považovat za jeden ze základních stavebních kamenů projektového řízení. Pomocí nastavení workflow v Easy Projectu můžete velmi snadno ovládat přechody stavů a práva sloupců na úkolech. Tato funkce je přístupná z administrace, a proto ji může spravovat pouze administrátor.

Welcome to the New Client Zone 2.0: See How You Will Smoothen Managing Your Easy Project Account
4/14/2021 | 5 minutes read

Vítejte v nové Klientské zóně – zjistěte, jak si ulehčit správu vašeho Easy Project účtu

Pro hladký průběh vašeho podnikání zřejmě využíváte vícero nástrojů v Easy Projectu. Proto vám nyní přinášíme jedno přehledné místo, odkud budete moci pohodlně spravovat celý svůj účet. Vítejte v nové Klientské zóně!

How Should Businesses Prepare Their Workers for Remote Work in This Era of Social Distancing
4/11/2021 | 2 minutes read

Jak mohou společnosti v éře společenského distancování nejlépe připravit své zaměstnance na práci na dálku

Když rozšíření onemocnění COVID-19 dosáhlo stavu pandemie, organizace v mnoha sektorech poslaly miliony zaměstnanců pracovat z domova. Koronavirus nevyslal žádné varování předem a ve většině případů měly společnosti na přípravu málo času. V současné době manažeři bojují s vedením virtuálních týmů a mnoho z nich tuto dynamiku zažívá poprvé.

How Does Easy Project Help You Manage Project Finances in a Visual Way?
4/7/2021 | 6 minutes read

Jak vám Easy Project pomáhá vizuálně řídit projektové finance?

Dobrou zprávou pro vás je, že Easy Project vám může hodně pomoci při vizuálním řízení financí projektu a poskytnout vám jasnou představu o všech relevantních číslech. Níže uvádíme vybrané funkce a nástroje Easy Project týkající se financí, které můžete využít k vizualizaci financování svého projektu.

4+1 Ways to Learn to Manage Projects With Easy Project: Basic Tips for Project Management and Where
4/4/2021 | 4 minutes read

4+1 způsobů, jak se naučit řídit projekty s Easy Projectem: Základní tipy pro řízení projektů a kde je najít

Už víte, jaký bude váš příští projekt? Čeká vás něco menšího, anebo půjde o „velkou věc“ jako třeba spuštění nové kampaně, launch produktu či práce na rozpočtu pro příští rok? Pojďme se podívat na to, jak vám reálně Easy Project může pomoci být lepším projektovým manažerem a dokončit váš projekt rychleji.

Why Is It Important for Marketers to Use Easy Project to Stay Agile
3/31/2021 | 3 minutes read

Proč je pro marketéry důležité nasadit Easy Project k zachování agility

Pokud jste marketér, lze pochopit, pokud nepovažujete projektový management za kritický aspekt své práce. Koneckonců, efektivní správa projektu vyžaduje předvídatelnost a pokyny. Rigidní povaha typického řešení projektového řízení se obvykle příliš neslučuje s rychle se rozvíjejícím a inovativním světem marketingu.

3/24/2021 | 4 minutes read

Nová mobilní aplikace Easy Projectu je tady! Objevte 3 TOP funkce, které využijete každý den

Přivítejte nový styl řízení vašich projektů! S novou mobilní Easy Project aplikací budete trávit méně času za počítačem. Vytvářejte nové úkoly odkudkoliv, přidávejte rychlé komentáře, když zrovna dostanete skvělý nápad, a trackujte svůj čas pomocí pár kliknutí. Pojďme si teď aplikaci blíže představit!

The Joys and Sorrows of a Project Manager’s Work
3/17/2021 | 2 minutes read

Radosti a strasti práce projektového manažera

Přišel čas na trochu introspektivy. Zamyslete se s námi nad tím, co si na roli projektového manažera skutečně užíváte, a co vám naopak při řízení projektů neustále pije krev. Práce projektového manažera nepatří k těm snadným.

Time for a Change? Why You Should Look for a New Project Management Solution Now
3/7/2021 | 2 minutes read

Čas na změnu? Jak a proč najít nový nástroj na projektové řízení

Někdy jsme natolik zvyklí dělat věci určitým způsobem, až zapomeneme, že existují i jiné možnosti. Platí to pro všechny oblasti našeho života – od osobních vztahů, přes to, co jíme, až po náš profesionální život a kariéru.

How to Monitor Spending and Manage Project Budgets Properly
3/3/2021 | 2 minutes read

Jak správně sledovat výdaje a řídit projektové rozpočty

Neprodělávejte na vašich projektech. Podívejte se námi na základní principy finančního řízení projektů a mějte pod kontrolu vaše příjmy, výdaje i celý rozpočet projektu.

2/28/2021 | 2 minutes read

Co dobrého přinesl 2020 pro Easy Software – a jak z toho můžete těžit u vás ve firmě

Představujeme nejdůležitější milníky + trochu méně důležité fun facty roku 2020.

Why Choose an On-Premise Solution for Your Project Management Software?
2/24/2021 | 2 minutes read

Proč zvolit serverové řešení pro řízení vašich projektů?

Volba cloud vs. server se stala věčným tématem diskuse. Od chvíle, kdy firma Atlassian oznámila konec životnosti serveru Jira, je to téma ještě více aktuální. Co se vlastně stane?

How Easy Project Can Help Remote Workers Stay Productive
2/17/2021 | 3 minutes read

Jak Easy Project může pomoci vzdáleným pracovníkům udržet si produktivitu

Kvůli epidemii onemocnění COVID-19 miliony lidí z celého světa začaly pracovat ze svých domovů. Práce na dálku není novinkou, ale s pandemií se z ní stala namísto alternativy fyzické kanceláře nutnost.

Migration From Jira Server – Easy-Peasy, or a Nightmare?
2/14/2021 | 2 minutes read

Lze udělat migraci z Jira serveru snadno a rychle?

Pokud se připravujete se na migraci z Jira na jiné serverové řešení, možná se obáváte o složitost celého procesu. Žádný strach – povíme vám, co můžete očekávat a poradíme vám, jak na to. Společnost Atlassian oznámila konec serverového řešení Jira. Mnoho uživatelů se teď musí rozhodnout, jaké budou jejich další kroky.

...

Založte si Easy Project zdarma na 30 dní

Všechny funkce | SSL ochrana | Denní zálohy