Řízení projektů jednoduše – blog, tipy, zdroje

8/2/2022 | 7 minutes read

Jak efektivně využívat systém Easy Project ve vašem podnikání

Easy Project vám pomůže sledovat projekty a zvýšit efektivitu vašeho podnikání. Pomocí tohoto softwaru můžete provádět různé činnosti ke zefektivnění vašich obchodních aktivit. Když máte tým, o který se musíte starat, potřebujete sledovat jeho výkonnost, udržovat si přehled o projektech a zajistit si bezproblémovou komunikaci.

7/19/2022 | 6 minutes read

Jakých chyb byste se měli vyvarovat při plánování rozpočtu projektu

Rozpočet projektu v podstatě znamená souhrn odhadů všech nákladů spojených s projektem. Zahrnuje podrobnosti o všech nákladech, které jsou předpokládány v průběhu trvání celého projektu.

7/5/2022 | 7 minutes read

Jak automatizovat zákaznický servis pomocí Easy Projectu

Úlohu zákaznického servisu pro úspěch podnikání nelze ignorovat. Je podstatný do té míry, že špatný zákaznický servis může být pro potenciální zákazníky překážkou, která je odradí od používání produktu či služby.

6/21/2022 | 7 minutes read

Proč potřebujete k efektivnějšímu řízení projektů hostovaný Easy Project

Obecně se pojem hosting vztahuje k přidělení prostoru webové stránce, programu či softwaru na World Wide Webu za účelem zajištění viditelnosti pro širší publikum. Koncept hostovaného nástroje Easy Project je podobný.
6/7/2022 | 7 minutes read

5 nejlepších řešení, která může poskytnout Easy Project

V tomto příspěvku se setkáte s některými z běžných problémů, se kterými se potýká téměř každá firma. Budeme se věnovat rovněž tomu, jak Easy Project tyto problémy řeší pomocí jednoduchých a praktických nástrojů.

5/24/2022 | 5 minutes read

8 manažerských dovedností, které vám pomohou uspět jako projektový manažer

Projektoví manažeři mají během dne na stole mnoho úkolů. Mezi jejich povinnosti patří např. dodržování termínů, zefektivňování obchodních procesů a řízení týmu. Musejí se však vypořádat i s mnoha dalšími problémy a úkoly.
5/10/2022 | 7 minutes read

Co je třeba vědět o HelpDesku v Easy Projectu

Technologie se vyvíjí a odborníci uvádějí na trh stále nové a inovativní nástroje. Systém HelpDesk se používá napříč globálním trhem za účelem zefektivnění služeb zákazníkům. Nasazení HelpDesku podporuje jak interní, tak i externí klienty a zákazníky.

4/26/2022 | 6 minutes read

Jak budovat důvěru v PM týmu řízeném na dálku

Zeptali jsme se vlivných osobností a lídrů v oblasti lidských zdrojů na jejich nejlepší tipy pro budování důvěryhodného pracoviště. Společnosti mohou zlepšit svou kulturu na pracovišti stanovením jasných cílů a řešením předsudků manažerů spojených se zaměstnáváním na dálku.
4/12/2022 | 5 minutes read

Proč je alokace zdrojů klíčovou součástí řízení vašich projektů

Realistická očekávání a odhady času, rozpočtů a zdrojů na projektech. To jsou tři základní oblasti, které je potřeba si ujasnit před zahájením každého projektu. Dnes se podíváme na zdroje a na to, jak se může zlepšit řízení vašich projektů, pokud je plánujete efektivně.
3/29/2022 | 7 minutes read

Nejdůležitější funkce Easy Projectu, které potřebujete

Easy Project je flexibilní a časově úsporný nástroj pro správu projektů. Tato webová aplikace pomáhá také se sledováním úkolů. Pomocí Easy Projectu můžete spravovat více projektů, sledovat své zaměstnance a monitorovat jejich každodenní výkon.

3/22/2022 | 4 minutes read

Technická informace: Microsoft ruší základní ověřování – jsme připraveni

Společnost Microsoft oznámila záměr zrušit přihlašování pomocí jednoduchého uživatelského jména a hesla a připravuje na tuto změnu své uživatele. Proto jsme zde, abychom vás informovali o celém tomto nejnovějším vývoji a o tom, jak je na něj Easy Project připraven.

3/15/2022 | 6 minutes read

Jak provádět odhady projektů v Easy Projectu

Parallel, blog akreditovaný APM, zmiňuje špatné odhady / nedodržení termínů jako první a nejdůležitější faktor, který vede k tomu, že projekty nedosahují standardních požadovaných výsledků. Čas je v tomto modelu jedním ze tří hlavních omezujících prvků, vedle rozpočtu a rozsahu.

3/8/2022 | 7 minutes read

Proč je pro vás vhodný privátní cloud Easy Project

Cloud computing je v dnešní době v módě a dochází k výraznému nárůstu využívání a zavádění cloud computingu v organizacích i mezi jednotlivci.

3/1/2022 | 6 minutes read

Pouštět se do toho projektu, nebo ne? Jak zjistit, jaký je finanční potenciál projektu díky analýze nákladů

Woody Allen jednou řekl: „Peníze jsou lepší než chudoba, přinejmenším z finančních důvodů.“ Při otázce výnosnosti vašich projektů by sice humor měl jít stranou, ale do jisté míry se Allenova výroku můžete držet.

2/22/2022 | 6 minutes read

Šablony projektů: co umí a jak dokážou zefektivnit vaši práci? Jak zlepšit fázi plánování projektu díky ověřeným šablonám

Předpokládáme, že pro každý projekt si na začátku vytváříte něco jako plán. Ten by měl zaručit, že v průběhu prací na nic nezapomenete a budete mít na očích všechny potřebné deliveries.
2/15/2022 | 9 minutes read

Projektové řízení: Jak nestagnovat a posunout se v kariéře? Pár tipů od seniorního projekťáka

Jednou jsme na pohovoru položili uchazeči klasickou otázku: „Co podle vás dělá projektový manažer?“ Odpověď, jakkoli stručná a trochu přitažena za vlasy, zafungovala jako sympatický icebreaker: „Vše.“
2/8/2022 | 4 minutes read

Trendy projektového řízení za rok 2021: Kam směřuje řízení projektů?

Turbulentní rok 2020 udělal tlustou čáru za tím, co bylo do té doby normální. Jak moc byl loňský rok odlišný a jak se firmy popasovaly s novými výzvami? Přečtěte si o nejvýznamnějších trendech v projektovém řízení, které vychází z průzkumu se 115 českými i zahraničními manažery. Načerpáte inspiraci pro řízení vašich vlastních projektů.

2/1/2022 | 7 minutes read

Projektový rozpočet – vše, co potřebujete vědět: Jak správně odhadnout, vytvořit a uhlídat financování vašeho projektu

Projektovému manažerovi dokáže práci zkomplikovat vícero věcí, ale rozpočet je jednou z těch nejzapeklitějších. Na druhou stranu, je skvělé, když v přehledu financí vidíte, že vše odsýpá, jak má – nejenom z hlediska timingu, ale i nákladů.

1/25/2022 | 8 minutes read

6 nejčastějších stresorů při řízení projektů a jak je zvládat

Stres je zcela přirozenou součástí práce projektového manažera v každé oblasti byznysu. Dnes se podíváme na to, jaký vám pomůže projektový software nejen při řízení projektů, ale také při řízení stresu, který s sebou přinášejí.
1/18/2022 | 6 minutes read

Easy Project se spojuje s Integromatem a nabízí nespočet možností integrace

Easy Project je intuitivní a jednoduchý nástroj pro správu projektů, který pomáhá sledovat pokrok vašich kolegů a pomáhá jim vizualizovat projekty. Skvělou zprávou pro týmy projektových manažerů však je, že Easy Project se nedávno integroval s Integromatem, což je další užitečná platforma.

1/11/2022 | 5 minutes read

Jak zachránit projekt, kterému hoří termín: 5+1 akčních kroků pro efektivní hašení projektů

O tom, jak se připravit na projekt a zahájit práce na něm, najdete na Easy Project blogu množství kvalitních a relevantních informací. Někdy se ale můžete snažit sebevíc, a přesto to s vaším projektem v jisté fázi začne jít z kopce.

1/4/2022 | 3 minutes read

Dosahujte projektových cílů pomocí správy požadavků v Easy Projectu

Správné řízení požadavků zákazníků je základním předpokladem dobře realizovaných projektů. Řízení požadavků zahrnuje několik klíčových principů, jako je sběr, analýza, zpřesnění a stanovení priorit požadavků na produkt.

12/28/2021 | 6 minutes read

Jak dělat správná rozhodnutí během řízení projektů

Jedna z nejdůležitějších schopnosti skvělého projektového manažera je schopnost udělat důležitá a ne vždy zrovna příjemná rozhodnutí i ve chvíli, kdy to není vůbec jednoduché. „Zavelet“, a vzít tak na sebe zodpovědnost vyžaduje intuici a dostatek zkušeností. A data.
12/21/2021 | 4 minutes read

Vizuální správa financí projektu se strukturou rozpadu nákladů (CBS)

Věděli jste, že i projektové finance mohou být vizuální? Tomuto zobrazení se říká struktura rozpadu nákladů (CBS). CBS umožňuje rychle zobrazit a/nebo alokovat náklady na nejnižší úroveň struktury rozpadu práce (WBS).

12/15/2021 | 2 minutes read

Technická informace: Aplikace Easy Project není chybou zabezpečení CVE-2021-44228 ovlivněna

Naše aplikace Easy Project je zcela bezpečná v cloudovém i serverovém řešení. Neobsahuje žádný Java kód.

12/14/2021 | 5 minutes read

Proč by projektoví manažeři měli být i lídři v komunikaci

Na webu najdete stovky článků o komunikaci v projektovém týmu, které píšou o obecných pravidlech. My se raději zaměříme na to, jak pomocí nástrojů projektového řízení reagovat na konkrétní výzvy, kterým s vaším týmem dennodenně čelíte.
12/7/2021 | 7 minutes read

Jak zvládnout rychlý růst středně velké firmy díky dobrému project managementu

Příběhy úspěšných rockových kapel a byznysů toho mají leccos společného. Ze začátku je to spíš o nadšení a zábavě, ale s prvním úspěchem se musíte vypořádat s věcmi jako jsou třeba smlouvy, časový harmonogram nebo zařizování svého prvního velkého turné.
11/30/2021 | 4 minutes read

Proč by měl být obchodník také dobrým projektovým manažerem

Možná jste už taky někdy slyšeli větu: „Projektový management je jen pro projekťáky, my ostatní ho nepotřebujeme.” Tento názor může často pocházet z obavy vyzkoušet nový nástroj nebo z jeho nepochopení. Může ale být projektový management přínosný také pro sales tým? A jak ho využívat v případě, že nejste projektový manažer?

11/23/2021 | 4 minutes read

Jak získat víc času na skutečnou práci

Desítky otevřených oken a celá řada různých uživatelských rozhraní. Spousta času stráveného přemítáním, v jakém okně vlastně člověk řeší daný task a v jaké aplikaci se k němu odehrává konverzace. Konstantní přepínání mezi nástroji navíc odvádí pozornost od toho, co je skutečně důležité.
11/16/2021 | 8 minutes read

Jaké jsou nejčastější chyby na začátku projektu?

Ať už jste u svého posledního projektu řešili nějaké více či méně nepříjemné problémy, část z nich určitě měla příčinu v přípravné fázi. Pokud se teď chystáte začít nový projekt, podívejte se na naše osvědčené tipy, na co na startu nezapomenout.
11/9/2021 | 6 minutes read

Rozběhněte své projekty chytřeji pomocí myšlenkových map

Na začátku každého projektu se vám toho hlavou honí hodně. Spolu s vašimi kolegy shromažďujete nápady, vize a všechny detaily, ze kterých pak můžete poskládat celý projekt. Podívejte se proto na mindmapping – chytrou techniku, která dá vašim nápadům strukturu.

11/2/2021 | 1 minute read

Webinář: Jak z nového Easy Projectu 11+ vytěžit maximum?

Easy Project 11+ je tady, aby posunul vaše projekty na další úroveň. Podívejte se na náš záznam webináře a zjistěte, jak vám novinky v Easy Projectu 11+ usnadní řízení projektů i obchodu.

10/26/2021 | 4 minutes read

Co se mi z pohledu CEO líbí na novém Easy Projectu 11+

Dobrý den, jmenuji se Filip Morávek a jsem CEO společnosti Easy Software, která stojí za nástrojem Easy Project. Už 14 let propojujeme svět technologii s prověřenými praktikami projektového řízení. A nový Easy Project 11+ je dalším klíčovým milníkem na této cestě. Dovolte, abych vám na následujících řádcích představil proč.

10/12/2021 | 6 minutes read

Seznamte se s novým Easy Projectem 11+ (přehled funkcí)

Nové myšlenkové mapy, B2B CRM, vylepšený HelpDesk pro vaše klienty, vyhledávání Search 2.0 a vysoce kontrastní motiv. Jste připraveni na pořádnou nálož novinek, které nabízí inovovaná verze oblíbeného PM řešení Easy Project 11+? Čtěte dále a dozvíte se více o všech nových funkcích pro řízení projektů a dalších klíčových byznysových potřeb v jedné aplikaci.

9/28/2021 | 4 minutes read

Jak vám Easy Project pomůže poskytovat dlouhodobě lepší zákaznické služby

Pokud jste poskytovatelem služeb, musí pro vás být zákaznická zkušenost jednou z největších výzev. Zákazníci většinou neváhají s přechodem z produktu A na produkt B, ale v případě služeb někdy váhají.

9/14/2021 | 6 minutes read

Proč na dobrém projektovém manažerovi záleží

Projektový manažer – ten, jehož hodiny jsou v rozpočtu vždy rozporovány. Ten, kdo ví o všem příliš málo, ale říká ostatním, co mají dělat. Ten, kdo irituje celý tým vyptáváním se „kdy už to bude“.

8/31/2021 | 7 minutes read

Jak úspěšně přejít na agilní řízení projektů: Co (ne)dělat proto, aby vaše transformace na agile vyšla, jak doufáte

Z agilní strategie se stall buzzword a její přijetí právem zní lákavě – slibuje totiž větší spokojenost zákazníků, rychlejší uvedení produktů na trh a vyšší výnosy při nižších nákladech.

8/17/2021 | 4 minutes read

Výhody používání Easy Projectu pro poskytovatele veřejných služeb

Poskytovatelé veřejných služeb a statků mají v ekonomice zvláštní místo. Produkují zboží a služby, které mají být využívány veřejností, aniž by byl z jejich používání kdokoli vyloučen, což výrazně zvyšuje velikost jejich řešení.

8/10/2021 | 5 minutes read

Není riziko jako riziko – různé tipy nástrah v projektovém řízení: Pár tipů pro jednodušší řízení rizik díky jejich efektivnímu rozdělení

Jak se – speciálně v roce 2021 – neztratit v množství nástrah, které číhají na váš projekt? Řešením je jejich prioritizace díky přesnému identifikování a kategorizaci.

8/3/2021 | 6 minutes read

Jak může správný nástroj pro správu zdrojů změnit vaši práci z domova

Google, Microsoft, Apple, Amazon, Twitter, Hitachi, Chevron, Salesforce či Spotify. Globální společnosti po celém světě kvůli pandemii onemocnění Covid-19 zavádějí povinnou práci z domova.

...

Založte si Easy Project zdarma na 30 dní

Všechny funkce | SSL ochrana | Denní zálohy