Hlavní informace

Proč CEO potřebují projektové řízení?

Myslíte, že by výkonní ředitelé dokázali vést své podniky ke stanoveným cílům, aniž by k tomu potřebovali metody projektového řízení?

Proč CEO potřebují řízení projektů?

V tomto článku se trochu zamyslím nad vztahem mezi rolemi výkonného ředitele a projektového manažera. Nejdříve krátce uvedu základní definice obou pojmů podle Google:

  • CEO (výkonný ředitel) je nejvýše postavený manažer v organizaci, který je v konečném důsledku odpovědný za přijímání manažerských rozhodnutí.
  • PM (projektový manažer) je osoba pověřená plánováním a realizací konkrétního projektu.

Easy Project 2017

Easy Project 2017

Vzhledem k těmto definicím mě napadá jedna otázka. Co jako výkonný ředitel potřebuji k tomu, abych přijal dobré manažerské rozhodnutí? Vzhledem k tomu, že všichni mohou činit rozhodnutí a tato mohou být buď špatná nebo dobrá, co rozhodne o tom, že právě to, které se chystám učinit, bude navždy dobrým?

Dobrá nálada? Pravděpodobně. Pěkné počasí za oknem? Možná. Ovšem to, co považuji za nejdůležitější, je něco docela jiného - lidé okolo mě. Lidé, které podporuji a kteří podporují mě právě v takových rozhodujících okamžicích.

Easy Project 2017

Easy Project 2017

V pozici výkonného ředitele by pravděpodobně každý oceňoval lidi, jako jsou projektoví manažeři, kteří umí vést své týmy, rychle přijímat rozhodnutí, dokončovat přidělené úkoly a v konečném důsledku informovat o celkovém pokroku svých projektů a navrhnout další kroky.

S několika projektovými manažery je pro libovolného výkonného ředitele bezpochyby nesrovnatelně jednodušší činit informovaná strategická rozhodnutí rychle a svědomitě, nehledě na typ podnikání - ziskové a neziskové organizace nebo státní instituce.

Easy Project 2017

Easy Project 2017

Ať už se firma rozhodne podnikat v tom či onom sektoru, sotva kdy bude prosperovat (nebo se v něm byť jen udrží) bez správného používání metod projektového řízení.

Není divu, že výběr softwaru pro správu projektů, který bude podporovat váš byznys, se lehce může stát jedním z nejdůležitějších strategických rozhodnutí, která kdy učiníte.

Easy Project 2017

Easy Project 2017

Přečtěte si také "5 důvodů, proč migrovat Easy Project do cloudu".

Další informace

Založte si Easy Project zdarma

Všechny funkce | SSL ochrana | Denní zálohy

.easyproject.cz
nebo

bez platby a bez instalace